Łąka Młodych Smoków

Bardzo charakterystyczne i spokojne miejsce, w którym niemal czuje się posmak miłości w powietrzu. Smocze pary przychodzą tutaj, aby pobyć razem w romantycznej scenerii, a czasem też zaglądają tu i te bez drugiej połówki, w nadziei, że tu właśnie ją spotkają.
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4261
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Negatywne myślenie było łatwe. Sam robił to w zasadzie bez przerwy i właśnie dlatego widzenie tego u Szarego było nieco męczące. Czyli to wszystko. Zatoczył pełen okrąg. Radości innych nie cierpiał, ponieważ sam nie doświadczał jej ani nie rozumiał. Gniew innych był naiwny, niepotrzebny, głośny, dziecinny. Smutek po prostu męczący. Niezależnie od tego na jaką ekspresję by nie spojrzał, czuł się albo przedrzeźniony albo wyalienowany. Dureń, debil spruchniały, zgniły w środku robak sklejony z łusek barwy odchodów.

Odchrząknął krótko, czując ucisk w gruczołach. Może powinien jeszcze się napić, żeby powstrzymać je przed produkcją tego cuchnącego syfu.

Zaczynam rozumieć, że pewnym rozwiązaniom należy zaufać nawet jeżeli się ich nie czuje. W tym przypadku, nawet jeśli dana informacja nie poprawia ci nastroju, prędzej czy później, jeśli będziesz stale o tym myślał, powinna zdołać to zrobić – podjął ostrożnie, pilnując by zachować jako taką łagodność tonu.
Wiem że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Ale nie jesteś pierwszym, który po kolei wszystko traci. A jednak są smoki które z nową siłą ruszają dalej. Czyli to możliwe, musisz tylko poznać formułę – Głupie tanie kłamstwa haha, niech się nimi zadławi.

Odchrząknął znów. O co mu chodziło? Pieorzona zazdrość aż tak popsuła mu nastrój? – Hm. Zakładam, że jeśli byłeś w nią zaangażowany wtedy kiedy żyła, mogłeś ją kochać. Z czasem każda emocja wygasa, jeśli jej nie pielęgnujesz.
Z innej zaś strony, nie trzeba zupełnie pozbywać się bólu i pamięci o przeszłości
– sztuczny ton, niby zaangażowany ale jakby w co innego.
Nie rozumiem co w niej widziałeś. Zdawała się denerwująca – To zabrzmiało inaczej. Nawet nie zamaskował faktu, że nie darzył Żagwii żadną sympatią.
Tylko czy Szary chciałby teraz skupiać się na jej wadach? Nie. Raczej nie, skoro ponoć ją kochał, bądź przynajmniej takie prawdopodobieństwo rozważał.

Jak mają na imię twoje młode? – dopytał, chcąc zasmakować poprzedni temat.

Licznik słów: 306
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Szara Rzeczywistość
Dawna postać
Jaahvfadh Gorliwy
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 3801
Rejestracja: 21 sie 2019, 22:15
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 67
Rasa: Góski

Post autor: Szara Rzeczywistość »

A: S: 2| W: 3| Z: 5| M: 5| P: 3| A: 1
U: L,Pł,O,A,MO,Kż,Skr,Śl,Prs,MA: 1| B,W,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Błyskotliwy, Wybraniec Bogów; Uzdolniony
Jaah przez chwilę przyglądał się Strażnikowi, a następnie blado się uśmiechnął i pokiwał łbem przecząco. Czy takie... oszukiwanie samego siebie byłoby czymś dobrym? Nie był tego pewien, ale wierzył w osąd Strażnika.
Może faktycznie odwaga polega na tym, żeby za dużo nie myśleć, albo żeby się przynajmniej umieć skuteczniej oszukiwać...
Mówił to, ale bez przekonania, jakby potrzebował nieco więcej informacji... argumentów, których Strażnik mu szczędził jak tylko mógł. Jaah uważał, że na umarła miłość nie ma lekarstwa. Można tylko to zostawić. Próbować zapomnieć. Nie żyć złudzeniami. Przestać się oszukiwać. Wstawać rano, zjeść samotnie posiłek, poleczyć smoki, nie myśleć o głupstwach i nie czekać na coś czego już nie było.
Szary smok podrapał się po brodzie, a potem wziął bukłak i znów nalał sobie słodzoną wodę do miseczki, wskazał bukłakiem miseczkę proroka, aby mu jeszcze raz zrobić napar, który dobrze grzał na zimnie, a już na pewno dobrze wypłukiwał paskudny glut w przełyku.
Na kolejne słowa proroka Jaah machnął łapą, kiedy już odłożył bukłak i dodał do swojej miski jeden liść mięty więcej.
Wiedziałem już, że takie rzeczy, i w sumie gorsze jeszcze, zdarzają się codziennie. Powiedziałbym nawet, że brałem je pod uwagę. Byłem ostrzegany i ostrzegałem sam siebie, że nie należy liczyć na wielkie szczęście. Często nawet obiecano mi cierpienie i pogodziłem się z tym. Nie spotkało mnie nic, na co nie byłbym przygotowany. Oczywiście to co innego, kiedy coś wydarza się nam samym, a nie innym, i naprawdę, a nie w wyobraźni. Tak...
Jaah wpatrzył się w miskę, która po chwili zaczęła parować. Ponownie za pomocą maddary zmusił ciecz do podgrzania się.
Ah, nieważne...
Urwał nagle i wziął napar w łapę. Jeśli Strażnik wyraził chęć to i jego miska była znów pełna ciepłego naparu. Napił się nico, a potem opuścił miseczkę, aby wpatrzeć się znów w proroka, który zabrzmiał dziwnie.
Denerwująca... Określiłbym tym mianem większość smoczyc, które dane mi było poznać. Ja też jestem denerwujący niekiedy...
Kiwnął barkami i znów się napił. Strażnik nadal nie dał mu podstaw, aby na prawdę miał się zastanawiać nad tym, czy aby on nie wyraża swojej zazdrości tymi pytaniami.
Kane, na pewno jak go zobaczysz to od razu poznasz.
Skomentował odsuwając tylko trochę od pyska napar, potem znów powoli dmuchał i go pił.

Licznik słów: 375
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu


Pechowiec : Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji

Szczesciarz : 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. Ostatnie użycie możliwe po: 11.09

Blyskotliwy : -1 ST przy etapie magicznym leczenia ran

Wybraniec bogów : Raz tydzień w leczeniu + 1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST. Następne użycie możliwe po: 29.09

ZŁY(KK)
A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
U: B,O,A,Skr: 1


Fullbody||Głos Smoka || Theme ||

Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4261
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
Nie miałem na myśli oszukiwania się – rzekł z większym wyrzutem w głosie, jakby Plagijczyk zupełnie nie zrozumiał jego wypowiedzi, a teraz wpychał mu błędne słowa w pysk. Problem w tym, że Strażnik rzeczywiście okłamywał w ten sposób nie tylko siebie, ale i Szarego. Nawet jeśli pozytywne myśli działały dla innych, jaką mieli pewność, że nie wyniszczy umysłów osób takich jak oni?
Jeśli przygotowujesz się tylko na zło, tylko jego objawienie się będziesz dostrzegał – bardziej zastanowił się na głos niż stwierdził. Było to logiczne, bo nie mogli naraz myśleć zarówno o dobrych, jak i złych opcjach. Coś musiało zajmować większą przestrzeń i oboje wiedzieli jaki rodzaj skojarzeń preferowali. Cóż jednak z przezornością? Po co zakładać pozytywne zjawiska, skoro wobec przetrwania był neutralne, w przeciwieństwie do przeoczonych problemów, które mogłyby przysporzyć im kłopotu? Nie potrafił usprawiedliwić własnej logiki, jakkolwiek się starał.
Rzeczywiście, nie ważne – mruknął, wyjątkowo sam zbyt zagubiony w temacie, by potrafić lepiej o niego zawalczyć. Westchnął zrezygnowany, by ponownie zatkać się nalanym przez uzdrowiciela naparem.

To prawda – odrzekł krótko, gdy Jaah wspomniał o byciu denerwującym, choć mimo surowego brzmienia, nie było w tym kąśliwej złośliwości. Potem milczał chwilę, jedynie kiwając łbem na pozyskane imię młodego. Nad smoczęciem w jaju prawdopodobnie jeszcze musiał się zastanowić.
Czy fakt, że oboje tolerowaliście swój charakter był tym co sprawiło, że się zakochaliście? – dodał łagodniej, znów jakby wyciszony w reakcji na miętę.

Nie potrafiłbym nawet stwierdzić kiedy byliście razem, gdybym miał polegać wyłącznie na obserwacji waszego charakteru, ponieważ pamiętam ją jedynie jako rozdrażnioną albo wypaloną z życia jednostkę – pomyślał, ale rozumiał, że byłoby to zbyt nieczułe do wypowiedzenia. Nie mógł winić wszystkiego, czego doświadczali inni za marny wkład ich partnerów. Smuciła go ta mentalna pogoń za szczęściem, którego reprezentantów widział tak rzadko. W zasadzie jedynie Przesilenie i Sosnowa przychodzili mu na myśl, ale ich nigdy nie zdołał poznać. Mógł tylko z daleka podziwiać, jak rzeczywiście trwali, lub wydawali się trwać, jako jedno.
Cała reszta to chuć albo naiwna potrzeba spełnienia samego siebie. Zagłuszenia samotności.
Względem Kane, natomiast – odstawił miskę – Zdecydowanie łatwiej nauczyć czułości kogoś, niż samego siebie. Dzięki odpowiednim naukom, może stać się znacznie lepszy niż ty. Wychowałem już parę samobójczych dzieci – sama informacja nie wyszła z jego pyska jak coś nadzwyczajnego – Dlatego wiem co mówię sugerując, że sposób w którym ty widzisz świat nic nie przynosi poza beznadzieją – Spojrzał mu w ślepia uważnie, jakby celowo chciał zakończyć w niby prowokacyjnym tonie.

Licznik słów: 414
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Szara Rzeczywistość
Dawna postać
Jaahvfadh Gorliwy
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 3801
Rejestracja: 21 sie 2019, 22:15
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 67
Rasa: Góski

Post autor: Szara Rzeczywistość »

A: S: 2| W: 3| Z: 5| M: 5| P: 3| A: 1
U: L,Pł,O,A,MO,Kż,Skr,Śl,Prs,MA: 1| B,W,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Błyskotliwy, Wybraniec Bogów; Uzdolniony
Nie?
Zapytał nieco zamyślony. Najwyraźniej faktycznie nie zrozumiał słów Strażnika, a nie widział powodu, aby prorok miał go oszukiwać. O co więc chodziło? Zostawił temat, w końcu nie było to nic tak bardzo istotnego, aby miał się teraz tym zamartwiać.
Wolę to od złudnego postrzegania rzeczywistości.
Skomentował krótko i zarazem stanowczo, nawet raczył proroka lekkim uśmiechem.
Poza tym nigdy świat nie był czarno- biały. Nawet mnie los potrafi czasami pocieszyć.
Jaah zawiesił wzrok na misce, którą Strażnik trzymał i z niej pił.
Na jego stwierdzenie prychnął, ale był zdecydowanie rozbawiony tym potwierdzeniem.
Uzdrowiciel opuścił wzrok za miską, a na kolejne pytanie uniósł wzrok. Uśmiech zanikł z jego zabliźnionego pyska. Przeciągłe westchnięcie było oznaką tego jak ciężko mu było definiować swoje własne uczucia, które zwyczajnie zabijał i tłamsił w sobie.
Bo ja wiem...? Wydaje mi się, że miłość to forma uprzedzenia. Kochasz to, czego potrzebujesz, kochasz to, co poprawia ci samopoczucie, kochasz to, co jest wygodne. Teoretycznie możemy pokochać każdego, ale nie wiemy tego, bo po prostu wszystkich nie poznamy.
Znów milczenie, głębokie zastanowienie się nad tematem, jakby jeszcze próbował coś od siebie dodać.
A Ty co myślisz? Jak postrzegasz uczucie, które kierowało Tobą przy relacjach z twoimi partnerkami?
Kolejne sprawy dotyczyły jego syna i brzmiały jakby Strażnik sugerował mu, iż źle wychowuje Kane. Ocenił to, chociaż jeszcze nie poznał szczyla. To wywołało wewnętrzną złość samca, chociaż na pysku nie było nic więcej poza bladym grymasem.
A więc... krzywdzę swoje własne pisklę tym jaki jestem...? Zalecasz, że mam odrzucić pisklę, bo ktoś lepiej się nim zajmie?
Jaah przymknął ślepia i Strażnik zdecydowanie nadepnął tam gdzie nie powinien.

Licznik słów: 272
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu


Pechowiec : Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji

Szczesciarz : 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. Ostatnie użycie możliwe po: 11.09

Blyskotliwy : -1 ST przy etapie magicznym leczenia ran

Wybraniec bogów : Raz tydzień w leczeniu + 1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST. Następne użycie możliwe po: 29.09

ZŁY(KK)
A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
U: B,O,A,Skr: 1


Fullbody||Głos Smoka || Theme ||

Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4261
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
Miał czasami ochotę zdzielić go w pysk, ale zasad dotyczących przemocy nigdy nie łamał, więc jedynie w sposób bardzo szczegółowy eksplorował tę myśl. Nie mógł zmusić Plagijczyka do optymizmu, ale chciałby wyciągać z ich znajomości jakąś wartość, nie tylko tymczasowy komfort towarzystwa. Jeśli będzie jedynie pogrążał się we własnych niepewnościach i rozdzierał łuski w reakcji na brak odpowiedzi, których potrzebował, nie miał pojęcia jak miałby wychodzić z tych spotkań duchowo podbudowany.
Szukanie optymizmu w życiu to nie ułuda na litość boską. Przecież nie proponował mu rzucić się w objęcia fikcji, a jedynie nie dobijać się na każdym kroku. Z dwojga złego Plagijczyk przynajmniej potrafił przyznać, że czasem w życiu spotykało go coś dobrego, więc mógł mu odpuścić bardziej kąśliwą odpowiedź.
Już kiedyś o to pytałeś – odrzekł, na jego zainteresowanie dotyczące partnerek.
Cenię ideę miłości, jeśli nie jako coś możliwego do osiągnięcia w praktyce, to przynajmniej jako zbiór zasad do których można aspirować. Nie sądzę, że choćby zbliżyłem się do doświadczania jej – westchnął – Być może to egoistyczne, ale chciałbym po prostu wiedzieć, jakie to uczucie. Nawet jeśli cierpisz przez jej obecność, twoja przewaga polega na tym, że przynajmniej trzymasz to teraz w swojej pamięci. Możesz spędzić wiele księżyców by powrócić do tej myśli. Zgłębiać ją, redefiniować, czuć od nowa, nawet jeśli przysporzy ci bólu – Utwkił spojrzenie we wnętrzu swojej miski. Było zbyt ciemno by dostrzegł w niej swoje odbicie, ale przez moment zdawał się go poszukiwać.
Wciąż w jakiejś formie tęsknił za Perłą. Czasami męczyła go jej bliskość, a charakterem zupełnie mu nie odpowiadała, ale przynajmniej cokolwiek zależało mu, żeby się dla niej starać.
Zerknął z powrotem na Szarego, niewiele robiąc sobie z jego grymasu.
Nie sugerowałem w każdym razie, że powinieneś powierzyć młode komuś innemu – podjął nieco żywiej, ale bez krztyny przeproszenia w tonie – Zwyczajnie, powinieneś się dla niego zmienić. Rzecz jasna nie wiem co mu dotychczas przekazałeś, ale masz tendencję do obrazowania rzeczywistości w przygnębiający, cyniczny sposób. Czego nawet nie muszę ci udowadniać, ponieważ ucięta łapa powinna być dla ciebie trudnym do zapomnienia doświadczeniem – westchnął, na chwilę przymykając ślepia – Okrutnie mnie zdenerwujesz jeśli zobaczę, że Kane wyrasta na nieszczęśliwą jednostkę – Nerwy Strażnika, cóż za rzadki prezent. Z ostatnim zdaniem znów zwrócił się do niego konfrontacyjnie
Zwłaszcza, że masz potencjał. Nie wierzę, że nie jesteś dość inteligentny by nie nauczyć się choć trochę na swoich błędach, zwłaszcza gdy wiesz jak długotrwałe i nieprzewidywalne są konsekwencje, gdy kogoś traktujesz jak swój personalny eksperyment – Jego spojrzenie złagodniało odrobinę, nawet jeśli głos pozostał stosunkowo ostry – Czy możesz się z tym zgodzić?

Licznik słów: 433
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Szara Rzeczywistość
Dawna postać
Jaahvfadh Gorliwy
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 3801
Rejestracja: 21 sie 2019, 22:15
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 67
Rasa: Góski

Post autor: Szara Rzeczywistość »

A: S: 2| W: 3| Z: 5| M: 5| P: 3| A: 1
U: L,Pł,O,A,MO,Kż,Skr,Śl,Prs,MA: 1| B,W,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Błyskotliwy, Wybraniec Bogów; Uzdolniony
Wszechświat nie został stworzony według żadnego celowego planu i Strażnik nawet łapami nie był w stanie tego zmienić... Wszechświat nie uzasadnia żadnych praw, nie posiada też sumienia ani współczucia. Niczego nie poszukuje, lecz zarazem panuje w nim równowaga, która koryguje wszelkie skrajności, tworząc z chaosu ład. Rzeczywistość nie dąży do potwierdzenia niczyich nadziei, a jej odpowiedź na złudny optymizm jest prosta i elegancka: zmień zachowanie albo przedłużaj własne cierpienia.
Nadzieja jest konstruktem rozumnych istot, pretensjonalnym wyrazem pożądania, a gdy fałszywa nadzieja znajduje iluzoryczną odwagę do starcia z rzeczywistością, ostatecznie zawsze wygrywa rzeczywistość.
Nadzieja to oczekiwanie, a rzeczywistość zawsze jest bezdyskusyjnym skutkiem, na który smocze przekonania nie wywierają wpływu. To nie jest pesymizm, a przynajmniej nie postrzegał to tak Jaah. Stąd też umiejętne wyszukanie pozytywniejszych aspektów swojego życia, a nie negowanie ich. Przykładem było to niezobowiązujące spotkanie. Uzdrowiciel cieszył się, że spędza czas z przyjacielem, nawet jeśli Strażnik sam nie miał się za takowego, a Jaah nie potrafił bardziej wylewnie pokazać swojego zadowolenia.
Strażnik zaczął mówić, a drugi samiec położył się na boku, aby dać odpocząć nieco swoim łapom, nawet kosztem mokrego od śniegu zadu.
Owszem, pytałem. Niektóre definicje jednak potrafią się zmieniać z czasem.
Oznajmił niewzruszony i jeszcze raz wysłuchał podobnego wywodu jak ostatnio. Przymknął ślepia i kiwnął łbem w zadumie. Nie zamierzał poświęcać zbyt dużo czasu na rozpamiętywaniu, gdyż to mógłby przez to cierpieć, a jemu już wystarczy tego. Wolał wypierać stratę, niż faktycznie się na niej skupiać.
W porządku... Co więc czujesz wobec mnie?
Zapytał zaciekawiony i znów otworzył szkarłatne ślepia, obserwując reakcję Strażnika. Nie było to zadziorne pytanie, a zwykła ciekawość. Jaah szukał potwierdzenia własnych uczuć, ale czy faktycznie obejrzy taflę wody, czy raczej będzie to lodowa płyta, której nie przebił nigdy, więc pozostanie mu przyjaźń jednostronna, gdzie Strażnik będzie dalej postrzegał ich relację jako... budowanie dobrych relacji ze wszystkimi stadami. W końcu niegdyś sam zasugerował to uzdrowicielowi.
Powrócili do tematu Kane'a na którym Jaah wydawał się być zdenerwowany przez chwilę. Perspektywa utraty syna była poruszająca, nawet dla kogoś tak pozornie nieczułego jak on.
Robię co mogę, aby był... hm, odpowiednio rozwinięty. Wydarzenia jednak nie są korzystne.– od razu przyjął pozycję obronną, ale finalnie westchnął i prychnął cicho.
Sam uznam siebie za porażkę, jeśli nie uda mi się osiągnąć czegoś więcej, niż przygnębionego samca, który żyje tylko po to, aby spełniać swoje zadanie w stadzie...
Skomentował i lekko kiwnął łbem na potwierdzenie słów proroka. Cóż, przynajmniej wyciągał jakieś wnioski, ale czy nie popadnie ze skrajności w skrajność? Wychowywanie piskląt to czysta improwizacja...Miał nadzieję, że tym razem Kane będzie prawidłowo się rozwijał pod względem uczuciowym i moralnym. Ostatnio dużo spał, ale to lepsze, niż utracenie skrzydeł przez kanibali i trzymanie na smyczy...
Mój wychowanek... Aoha, ten którego porwali i odcięli mu skrzydła. Od tamtego czasu ma... problemy z niezdarnością i nadmiernymi nerwami, które przekładają się na jego umiejętności walki... Pomogłem odzyskać iskrę Aterala, myślisz że bóg będzie mógł mu pomóc, jeśli poproszę o pomoc w tej sprawie?
Tak właśnie... Jaah myślał teraz o tym czy aby ową 'przysługę' nie oddać swojemu najstarszemu synowi, jakby czuł do tej pory wyrzuty sumienia za tamte zdarzenia... A to było przeszło trzydzieści księżyców temu!

Licznik słów: 527
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu


Pechowiec : Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji

Szczesciarz : 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. Ostatnie użycie możliwe po: 11.09

Blyskotliwy : -1 ST przy etapie magicznym leczenia ran

Wybraniec bogów : Raz tydzień w leczeniu + 1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST. Następne użycie możliwe po: 29.09

ZŁY(KK)
A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
U: B,O,A,Skr: 1


Fullbody||Głos Smoka || Theme ||

Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4261
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
Milczał przez cały czas, wodząc wzrokiem od swojej miski po ślepia rozmówcy. I tak w kółko, jakby nie miał niczego innego do oglądania. Męczyło go pytanie o ich relację, więc nie potrafił dać mu odpowiedzi tak po prostu. Dał tylko znak, że myśli. Co pewnie nie było zbyt pocieszające na tym etapie ich znajomości. Jak to, że nawet wobec tego nie miał pewności?
Nieszczęśliwy smok to coś więcej niż zaledwie porażka – podjął pierw łatwiejszy bo krytyczny temat – To mocne słowo ale wciąż nie dość adekwatne, jeśli weźmiesz pod uwagę że dostatecznie duże cierpienie potrafi doprowadzić smoka do śmierci. – Miał ochotę w ironii, być może w podobnej manierze do Szarego uśmiechnąć się do samego siebie. Ostatecznie jedynie krótki grymas zniesmaczenia wylazł mu na pysk.
Nie mogę powiedzieć czy Ateral jest w stanie wyleczyć traumę Aohy, lub przynajmniej – czy mógłby to zrobić w sposób, który nie zraniłby jego jaźni. W końcu ponaglanie wrażliwych procesów, które powinny zajść naturalnie może być zbyt dużą ingerencją w jego osobę – Nie była to może identyczna sytuacja, ale przypomniała mu się smoczyca z wymazaną pamięcią i boskie przeciwwskazania wobec jej przywrócenia – Choć może się mylę. Bóg nie zatai przed tobą szczegółów, jeśli go zapytasz. Niemniej sam leczony również musiałby wyrazić na to zgodę.

Znów nastała cisza. Co czuł do Szarego? W zasadzie nie dostrzegał w swoich emocjach fundamentalnie dużej różnicy, gdy przychodziło do relacji z nim, a Perłą. Denerwowały go ich błędne decyzje, stresowały rozmowy, czasami sądził, że brakuje mu ich komentarza, nawet jeśli w reakcji na niego miałby zadławić się kwasem. Patrząc na to z innej strony, Szary wydawał się być bliżej Kazesa i Fille. Był kimś w gorszej pozycji, zagubionym, nie do końca zdolnym by wyrazić pełnię swoich emocji. Osobą, którą tak cholernie łatwo mógłby zranić.
Wręcz kusiło wydrzeć mu serce. Nie czuł satysfakcji posiadając tę odpowiedzialność, zwłaszcza że nie miał przeszłości związanej z troskliwą osobowością.
Zabawne, że jego pytanie padło zaraz po uwagach na temat partnerek. Jakby to zaplanował, żeby tylko bardziej go skonsternować. Z logicznego punktu widzenia, sama ciekawość uzdrowiciela nie była jednak dziwna, bo skoro jego "przyjaciel", aż tak emanował apatią, prawdopodobnie martwił się, że jest w jego łapach jedynie narzędziem.
Gdyby był samicą, na tym etapie prawdopodobnie rozważyłby defensywę, byle tylko znów nie wplątać się w układ, który kosztowałby go jedynie zmarnowany czas.
Może rzeczywiście był jedynie narzędziem.
... – Nie powinien był mówić rzeczy, które będą kosztować go przejście w następny etap. Co z Kazesem i jego końcem? Czy nie miało miejsca tylko dlatego, że nie posiadał nikogo innego, na kim mógłby polegać? Czy nie umarł dlatego, że czuł więcej, niż Strażnik? Nie chciał tworzyć Szaremu nadziei, ani sprawiać wrażenia, że potrafi wykrzesać z siebie cokolwiek więcej.
Czuł się przy nim inaczej, ale być może to wcale nie wystarczyło, żeby wprost nazywać go czymś ważnym.
Wahał się z odpowiedzią.
Czuję korzyść z tego układu – lekko zmarszczył nos. To nie brzmiało zbyt dobrze. Na pewno nie byłoby to coś co sam zechciałby usłyszeć. Chyba. Jego własny komentarz wyraźnie go zakłopotał.
Czym właściwie przyjaźń różni się od miłości? – zapytał nagle, jakby chciał zmienić temat.

Licznik słów: 525
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Szara Rzeczywistość
Dawna postać
Jaahvfadh Gorliwy
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 3801
Rejestracja: 21 sie 2019, 22:15
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 67
Rasa: Góski

Post autor: Szara Rzeczywistość »

A: S: 2| W: 3| Z: 5| M: 5| P: 3| A: 1
U: L,Pł,O,A,MO,Kż,Skr,Śl,Prs,MA: 1| B,W,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Błyskotliwy, Wybraniec Bogów; Uzdolniony
Celowe pomijanie odpowiedzi było znaczące. Jaah przez cały czas obserwował Strażnika badawczym spojrzeniem, jakby wrzucił do ciasnego pomieszczenia starą ropuchę oraz muchę i obserwował kiedy żaba wreszcie zaskoczy, że jej posiłek nigdzie nie ucieknie i ma jakieś znikome szanse go capnąć.
Cierpliwie wyczekał moment, oczywiście nadal reagując na pozostałe wypowiedzi.
Nie chodzi mi o to, aby pozbawić Aohę wspomnień, a co najwyżej... pchnąć we właściwym kierunku i możliwie mu pomóc.
Skomentował spokojnie, a na sprawy ingerencji machnął łapą.
Oczywiście, nie zrobię niczego wbrew woli wychowanka, a i chętnie wysłucham ostrzeżeń samego Aterala. Bardziej oczekiwałem wybrania jednej ze stron, a nie rozbełtania moich własnych myśli jeszcze bardziej/.
Potem zamilkł. Pozwolił, aby pomiędzy nimi zakwitła cisza, jakby pełna napięcia i wyczekiwania.
Wiele ich ze sobą łączyło. Oboje mieli własne, osobne, milczące światy i szanowali nawzajem swoją ciszę.
Od niechcenia uzdrowiciel odwrócił na chwilę wzrok, dopił resztę chłodnego napoju i odstawił naczynie niedbale na torbę.
W końcu wykrztusił z siebie te słowa, a na pysku Jaaha najpierw malowało się zdziwienie, a potem pojawił się nieco kwaśny grymas.
No cóż, mogło być gorzej, ale też mogło być dużo lepiej.
Znów chwila ciszy, a po niej pytanie Strażnika. Uzdrowiciel westchnął.
Prawda tylko wtedy coś znaczy, gdy trudno się do niej przyznać...
Rzekł bardziej do siebie i wrócił do sprawy bieżącej.
To... trudne pytanie dla kogoś, kto podobnie jak ty... jeszcze niedawno ukrywał, że jest zdolny do odczuwania głębszych uczuć.
Zamyślił się i od razu machnął łapą, aby nie pozwolić Strażnikowi zaprzeczyć. Mógł sobie gadać co chciał, Jaah po prostu nie miał odpowiednio dużo dowodów na potwierdzenie jakiejkolwiek teorii dotyczącej uczuć proroka. Tak, lepiej odpowiedzieć wreszcie na pytanie...
Myślę, ze przyjaźń to kwestia wyboru. Ktoś jest miły, może budzi sympatię, może mamy podobny gust, lubimy jego towarzystwo i zostajemy przyjaciółmi. Umysł w połowie nad tym panuje... może więcej niż w połowie. Przyjaźń jest rozsądna, zawsze opiera się na rozsądku. Wszystko, co wiąże się z przyjaźnią, zawsze można logicznie wytłumaczyć.– przerwał na chwilę i od razu myślą ze Strażnika przeszedł do Zorzy... Znów zawahał się przed mówieniem, ale Jaah raczej nie był tchórzem.
A miłość jest inna. Miłość to coś w sercu, w brzuchu, i niżej. Smoki, które się kochają, są szczęściarzami, jeśli mają podobny gust, bo i tak nie odgrywa to żadnej roli. Jeśli ktoś kogoś kocha, pływa w głębokiej wodzie, walczy o życie. Może nawet nie walczy? Po prostu tonie...?

Licznik słów: 402
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu


Pechowiec : Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji

Szczesciarz : 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. Ostatnie użycie możliwe po: 11.09

Blyskotliwy : -1 ST przy etapie magicznym leczenia ran

Wybraniec bogów : Raz tydzień w leczeniu + 1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST. Następne użycie możliwe po: 29.09

ZŁY(KK)
A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
U: B,O,A,Skr: 1


Fullbody||Głos Smoka || Theme ||

Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4261
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
// zgubiłam się w jakim czasie co mówimy, elo xD

W związku z Aohą – przełknął gulę kwasu – Jeśli decyzję podejmowałbym ja, nie skorzystałbym z boskiej pomocy, pozostając przy założeniu, że o ile pozwalamy im wzmacniać nasze ciała, umysł powinien być przestrzenią, którą pozostawiamy wyłącznie samym sobie do naprawienia. Nie chciałem jednak sugerować, że moje stanowisko jest obiektywną prawdą. Zwyczajnie czymś, czym pokierowałbym się intuicyjnie, a co najprawdopodobniej zostanie potwierdzone także przez Aterala. – Prawdę mówiąc brzmiało to dosyć jednoznacznie – Cóż. To w zasadzie powinno lepiej obrazować moje stanowisko – odchrząknął krótko, tym samym możliwie zamykając temat, chyba że Szary miałby coś do powiedzenia na temat wartości smoczego ducha. Nie byłoby to bez wartości, choć w pewien sposób bledło w porównaniu z ich pozostałą wymianą zdań.

Westchnienie Uzdrowiciela, a także jego swoiste zaakceptowanie surowego stanowiska od smoka, którego nazywał swoim przyjacielem, lekko Strażnika ubodło. Było to bardzo głupie uznać, że jest się urażonym albo zranionym, gdy obrażenia pochodziły w pierwszej kolejności od niego samego, ale ponieważ był głupi, właśnie tak tę sprawę odebrał. Co zabawne, zdawał sobie z ów mechanizmu sprawę, więc nie mógł w zupełności się w tym pogrążyć, jęcząc w myślach na to, jaki to Jaah jest niezdolny do okazywania uczuć. Absolutna hipokryzja. Metaforyczna melodia dla jego zgniłego mózgu.
Opuścił wzrok. W rzeczywistości zwyczajnie zdał sobie sprawę, że zranił go swoim stanowiskiem i nie chciał tego wprost przed sobą przyznawać. Wolał być tym, który ataki jedynie przyjmuje, ale najwyraźniej nawet jako maksymalnie statyczna jednostka, emanował na tyle intensywnymi toksynami, że samym istnieniem psuł samopoczucie innych. Niespodziewanie, narósł w nim smutek.

Hm – mruknął do siebie, słuchając jego odpowiedzi na temat miłości. Milczał dotąd, nie mogąc ani zaprzeczyć, ani potwierdzić niczego co powiedział Plagijczyk. Lub może mógłby, ale nie chciał zbytnio, ponieważ nawet nie otwierając pyska, odczuwał potencjalną gorzkość swoich słów. Wolał im obojgu tego oszczędzić.
Dopiero zliczywszy w głowie parę gatunków drzew, był w stanie otworzyć japę bez wylewania z niej samego kwasu –
Nie nazwałbym relacji z tobą, jakkolwiek rozsądną – przyznał, próbując od początku przeanalizować definicję przyjaźni, jaką mu postawiono. Naturalnie była w tym logika, lecz wnioski do których dochodził, zawsze wiązały się przede wszystkim z uprzedmiotowieniem Szarego, a nie chciał sądzić, że naprawdę było w tym tylko tyle.
Wielu rzeczy nie chciał przyznać, nawet jeśli stale je sobą reprezentował.
Przecież nie mogło chodzić wyłącznie o samotność, czy potrzebę mentorowania. Nie mogło chodzić nawet o ich rozmowy, ponieważ mimo iż dostrzegał w nich wartość, uzależniał go fakt, że w ogóle miały miejsce.
Być może zwyczajnie lubił posiadać innych i dlatego, mimo konfliktu ideologicznego zdecydował się na sarnę, nazwaną po osobie, którą traktował wyłącznie jako swój wyznacznik sukcesu w hierarchii stadnej.
Jesteś dla mnie istotniejszy niż inne smoki. Niż wszystkie inne smoki. Nie naraz – uniósł łapę nerwowo, choć jego głos był stabilny – W sensie nie smocza populacja, tylko jednostki – doprecyzował sucho. Miał w końcu swoje obowiązki i głupio byłoby, choćby ze względu na zasady, wywyższyć kogoś aż tak bardzo. Zwłaszcza, gdy jego życie miało swoje limity czasowe. Nie wiedział jak inaczej wyrazić co ich łączyło.
Poza desperacją.

Dopił resztę naparu. Pytał o miłość i dobrze wiedział, że Szary nawiąże do Zorzy, ale nie chciał o niej rozmawiać. Za bardzo denerwował go fakt, że w ogóle istniała, nawet jeśli obecnie był to jedynie czas przeszły.

Licznik słów: 555
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Granica Lustra
Czarodziej Mgieł
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 383
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:13
Stado: Mgieł
Płeć: meżczyzna
Księżyce: 57
Rasa: Olbrzymi-Górski
Opiekun: mama Frar i tata Ilun
Partner: Gerna

Post autor: Granica Lustra »

A: S: 1| W: 2| Z: 2| M: 3| P: 1| A: 2
U: Pł,L,W,B,Prs,A,O,MP,Skr,Śl: 1| MO,MA: 3
Atuty: Boski Ulubieniec; Chytry Przeciwnik; Twardy jak Diament; Utalentowany;
W końcu mógł swobodnie poruszać się poza granicami plagi. Pierwszym miejscem do którego poszedł była łąka młodych smoków. To miejsce było przeciwieństwem jakich kolwiek terenów plagi. Było tu cicho i nawet ciepło w dodatku zero mgły a żywe kolory niemal oślepiały. Isir poprawił wianek który dostał od mirri i zaczął spacerować. W końcu jak dostał prezent to czemu się w nim nie pokazać. Tylko komu miał się pokazać jak praktycznie nikogo tu nie było. Towarzyszyła mu tylko latająca błękitna kulka maddary jak zwykle była z nim niczym kompan chociaż była tylko iluzją.

Licznik słów: 92
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ObrazekΩ Boski ulubieniec: raz na polowanie/3 tyg. polowania łowcy/wyprawy uzdrowiciela smok spotyka duszka, który może mu dać równoważnik 2 kamieni

µ Chytry przeciwnik: raz na pojedynek/2 tygodnie polowania +2 ST do akcji przeciwnika

Δ Twardy jak diament: stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość
Motyw Muzyczny
Głos
Puchata Zagłada
Dawna postać
bardzo żałują wyboru
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 389
Rejestracja: 22 sie 2021, 16:31
Stado: Ziemi
Płeć: Żeńska
Księżyce: 26
Rasa: Pólnocny x Bagienny
Opiekun: Morska Bryza
Partner: Kokoro,Sekcja,Ona sama!

Post autor: Puchata Zagłada »

A: S: 1| W: 2| Z: 2| M: 2| P: 3| A: 1
U: B,W,L,Prs,A,O,MO,MA,MP,Kż: 1 | Śl,Skr: 2
Atuty: Wrodzony Talent, Pamięć Przodka, Bystrooki
Najpiękniejsza puchata kula zwaną toksyną udała się tym razem zapoznać kogoś nowego! Najlepiej to samca, bo wiek już ten i może by trzeba coś podziałać z wiedzą przekazaną od mirri! Był oczywiście kochany proszek z swoją uroczą miotełką, ale gdyby coś nie wyszło, to zabezpieczenie dobra rzecz! Ale żeby nie robić sobie wstydu tym razem będzie grać wstydliwą, przez to pewnie nie będzie musiała dużo mówić. I jakie było jej szczęście! Wędrując sobie dostrzegła samca! I to nawet nie z ziemii! Hmm....plaga? Tak pachnie....niby ich nie lubią.....ale co z tego? Jej samej nic nie zrobili! Ona tylko zabija zdrajców który chcą do nich uciekać, o! Spokojnym krokiem podeszła więc do napotkanego smoka, lekko trzepocząc skrzydłami które poruszyły jej majestatyczne i wypielęgnowane futro. Usiadła w bezpiecznej odległości, po czym jeszcze pomachała Łapką na przywitanie, a potem ukradkiem patrzyła co zrobi samczyk.

Licznik słów: 140
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Granica Lustra
Czarodziej Mgieł
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 383
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:13
Stado: Mgieł
Płeć: meżczyzna
Księżyce: 57
Rasa: Olbrzymi-Górski
Opiekun: mama Frar i tata Ilun
Partner: Gerna

Post autor: Granica Lustra »

A: S: 1| W: 2| Z: 2| M: 3| P: 1| A: 2
U: Pł,L,W,B,Prs,A,O,MP,Skr,Śl: 1| MO,MA: 3
Atuty: Boski Ulubieniec; Chytry Przeciwnik; Twardy jak Diament; Utalentowany;
Dziwnym zrządzeniem losu po raz kolejny natrafił na ziemistą. Czy żadne inne stado nie opuszczało granic swojego terytorium? Niecodziennie wyglądająca samica zwróciła jego uwagę. Była ona drogą która ot tak go przywitała nawet jeśli było to tylko kiwnięcia łapą. Isir oczywiście odmachał jak nakazywały dobre maniery ale dziwnym było że wszyscy z poza stada jak narazie byli od tak uprzejmi. Chyba stado ziemi miało to po prostu w naturze by być miłym. Nie było to nic zlego, poprostu dla plagijczyka to niecodzienny widok. Mimo wszystko nie podszedł bliżej samiczki tylko skierował wzrok na kałuże która była po środku łąki i zaczepną z niej wody zastanawiając się czy może skorzysta z okazji i ziemista go zaatakuje. W końcu byli wrogami, prawda?

Licznik słów: 120
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ObrazekΩ Boski ulubieniec: raz na polowanie/3 tyg. polowania łowcy/wyprawy uzdrowiciela smok spotyka duszka, który może mu dać równoważnik 2 kamieni

µ Chytry przeciwnik: raz na pojedynek/2 tygodnie polowania +2 ST do akcji przeciwnika

Δ Twardy jak diament: stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość
Motyw Muzyczny
Głos
Puchata Zagłada
Dawna postać
bardzo żałują wyboru
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 389
Rejestracja: 22 sie 2021, 16:31
Stado: Ziemi
Płeć: Żeńska
Księżyce: 26
Rasa: Pólnocny x Bagienny
Opiekun: Morska Bryza
Partner: Kokoro,Sekcja,Ona sama!

Post autor: Puchata Zagłada »

A: S: 1| W: 2| Z: 2| M: 2| P: 3| A: 1
U: B,W,L,Prs,A,O,MO,MA,MP,Kż: 1 | Śl,Skr: 2
Atuty: Wrodzony Talent, Pamięć Przodka, Bystrooki
Toksyna zdziwiona sobie siedziała i gubiła się w swoich myślach cały czas wertując samca oczami. Nie robił nic niespodziewanego, a nie był z tego samego stada. To może oni nie są źli,hmm... Ale chwila chwila, coś teraz dostrzegła...wianek od mirri? Czy co on to ma na głowie? Chyba miała podobny? A żeby prezent? Czy może biorąc pod uwagę jakie lekcje jej dawała oznaczyła jej tak potencjalnego partnera? To na pewno to! Przecież mirri była mądra! I wiedziała co i jak w tych sprawach! Ucieszona zaczęła merdać ogonem uśmiechając się, cicho też powiedziała, starając się móić w miarę wyrażnie: -Lahdny wianek! I wogóhle...uroczy.....– cicho dodała ponownie wpatrując się na przemian w ziemię i samca.

Licznik słów: 113
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Granica Lustra
Czarodziej Mgieł
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 383
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:13
Stado: Mgieł
Płeć: meżczyzna
Księżyce: 57
Rasa: Olbrzymi-Górski
Opiekun: mama Frar i tata Ilun
Partner: Gerna

Post autor: Granica Lustra »

A: S: 1| W: 2| Z: 2| M: 3| P: 1| A: 2
U: Pł,L,W,B,Prs,A,O,MP,Skr,Śl: 1| MO,MA: 3
Atuty: Boski Ulubieniec; Chytry Przeciwnik; Twardy jak Diament; Utalentowany;
Dla Isira wianek miał trochę inne znaczenie. Jednak nie myślał teraz o tym że owy wianek może być niczym oznaczenie dla samic który samiec jest odpowiedni dla nich. Szczególnie że sam Adept nie był zbytnio zainteresowany zdobywaniem partnerki. Spojrzał na ziemistą gdy ta się odezwała. I znowu pierwsze co to dostał komplement od ziemistej. Dokładnie jak przedtem i chociaż był tym razem skierowany na wianek to nadal był to miły gest. Isir przekręcił lekko głowę zdziwiony i poprawił wianek.
– Emm dzięki jest od waszej uzdrowicielki... Czy wszyscy ziemiści są mili do nowo spotkanych smoków?
Zapytał, może to było coś co nakazywała jakaś pokrętna tradycja lub po prostu to była ich natura? W każdym razie miał nadzieje że zaraz się czegoś dowie.

Licznik słów: 122
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ObrazekΩ Boski ulubieniec: raz na polowanie/3 tyg. polowania łowcy/wyprawy uzdrowiciela smok spotyka duszka, który może mu dać równoważnik 2 kamieni

µ Chytry przeciwnik: raz na pojedynek/2 tygodnie polowania +2 ST do akcji przeciwnika

Δ Twardy jak diament: stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość
Motyw Muzyczny
Głos
Puchata Zagłada
Dawna postać
bardzo żałują wyboru
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 389
Rejestracja: 22 sie 2021, 16:31
Stado: Ziemi
Płeć: Żeńska
Księżyce: 26
Rasa: Pólnocny x Bagienny
Opiekun: Morska Bryza
Partner: Kokoro,Sekcja,Ona sama!

Post autor: Puchata Zagłada »

A: S: 1| W: 2| Z: 2| M: 2| P: 3| A: 1
U: B,W,L,Prs,A,O,MO,MA,MP,Kż: 1 | Śl,Skr: 2
Atuty: Wrodzony Talent, Pamięć Przodka, Bystrooki
Toksyna ponownie trochę pomyślała nad odpowiedzią, kręcąc łebkiem i grzebiac łapką w ziemii. W końcu mówienie to nie jej silna strona.
-Thoksynaa miła.....ale nie whie jak inne smohki! Thoksyna lubhić pohznawać nowe smok. A no i Toksynka moje imie, zapomhnieć przedstawić! A jak ty mieć imhię? – zaczęła dokładniej przyglądać się plagijskiemu smoczkowi, który mocno wpadl jej w oczy. Może nie miał futerka, ale jakie ładne kolory! No i o wiele większy! A duże fajne! W każdym aspekcie! Bo toksyna była mała i futerkowa! A przeciwieństwa się przyciągają!

Licznik słów: 88
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Granica Lustra
Czarodziej Mgieł
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 383
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:13
Stado: Mgieł
Płeć: meżczyzna
Księżyce: 57
Rasa: Olbrzymi-Górski
Opiekun: mama Frar i tata Ilun
Partner: Gerna

Post autor: Granica Lustra »

A: S: 1| W: 2| Z: 2| M: 3| P: 1| A: 2
U: Pł,L,W,B,Prs,A,O,MP,Skr,Śl: 1| MO,MA: 3
Atuty: Boski Ulubieniec; Chytry Przeciwnik; Twardy jak Diament; Utalentowany;
– Lustrzany Kolec
odpowiedział spokojnie rozumiejąc że Toksyczna i Uzdrowicielka były miłe po prostu z natury. Pewnie z innymi Ziemistymi nie będzie tak łatwo pogadać. Obserwował dokładnie mniejszą samiczkę zastanawiając się co tak właściwie od niego chciała. Nie był przekonany że chodziło tylko o wianek. Nie w oczach samiczki było coś innego ale nie za bardzo mógł jeszcze powiedzieć co.
– Emm cóż myślałem że wszyscy w ziemi są mili ale chyba tylko ty i wasza uzdrowicielka jesteście tak otwarte na plagę. Tylko dla mnie to trochę dziwne. Nie to że ty jesteś dziwna, tylko to że jesteś miła w stosunku do plagijczyka jest dziwne. Zakładałem że będziesz chciała mnie zaatakować.
Powiedział pewnie obserwując mniejszą rozmówczynię.

Licznik słów: 116
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ObrazekΩ Boski ulubieniec: raz na polowanie/3 tyg. polowania łowcy/wyprawy uzdrowiciela smok spotyka duszka, który może mu dać równoważnik 2 kamieni

µ Chytry przeciwnik: raz na pojedynek/2 tygodnie polowania +2 ST do akcji przeciwnika

Δ Twardy jak diament: stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość
Motyw Muzyczny
Głos
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej