Krok Trzeci: Mechaniczna strona SWS

Tu znajdziesz informacje, które mogą Ci się przydać w grze szczególnie, jeśli jesteś tu pierwszy raz.
.

Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19111
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Krok Trzeci: Mechaniczna strona SWS

Post autor: Administrator »


Mechaniczna strona SWS

Nic dziwnego jeśli przytłaczają Cię te wszystkie zasady i nie masz pojęcia, za co się zabrać na pierwszym miejscu. Nie martw się, w niniejszym poradniku krok po kroku przeprowadzimy Cię przez mechanikę Smoków Wolnych Stad, co ułatwi późniejszą grę!

Ważne! Pamiętaj, że Twoja postać, a więc odgrywany przez Ciebie smok, nie ma zielonego pojęcia o tym, co będzie poruszane w tym poradniku. Znajdą się tu specjalistyczne terminy i określenia, które powinieneś znać jako gracz, ale których Twój smok nie powinien używać.

Statystyki
Podstawą mechaniki naszego forum są punkty Atrybutów oraz Umiejętności będące miarą wyszkolenia smoka. Umożliwiają one uzyskanie sukcesu podczas wykonywania jakieś akcji w polowaniu, walce czy misji. Im wyższy poziom Atrybutów i Umiejętności, tym lepsza szansa na sukces i powodzenie akcji twojej postaci!
Więcej informacji o Atrybutach – tutaj
Więcej informacji o Umiejętnościach – tutaj

Raporty
Składane w celu rozwijania postaci, zarówno pod względem Umiejętności i Atrybutów, jak i zdobytych przez nią skarbów. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego schematu, dokładnie wypełniając podany tam wzór.

Polowanie
Kiedy Twój smok dorobi się już podstawowych umiejętności takich jak: Bieg, Skradanie, Śledzenie oraz tych, które pozwalają mu na atakowanie i bronienie się, będzie mógł wyruszyć na własne polowanie. Uczestnicząc w nich, smok może nie tylko zdobyć pożywienie dla siebie i swojego stada, ale także natknąć się na inne skarby, czy zdarzenia niespodziewane.
Więcej o Polowaniach dowiesz się tutaj

Status "głodny"
Polowanie jest niezbędne do przeżycia, a smoki – tak jak inne drapieżniki- znajdują na nich pożywienie. Jednak samo opisywanie konsumpcji nie jest najciekawszym aspektem fabularnym do opisywania, dlatego każde stado posiada swój temat, który reprezentuję pożywienie spożyte przez stado w danym miesiącu. Wspólny głód całego stada nie musi oznaczać, że smoki zaczęły składować pożywienie!
O tym jak wpływa na rozgrywkę możesz poczytać tutaj

Opis
Musisz wiedzieć, że w tym systemie opis gra bardzo istotną rolę. Im jest dokładniejszy i bardziej zrozumiały, tym Mistrzowie Gry będą więcej wiedzieli i być może zwiększy się powodzenie wykonywanej przez ciebie akcji.
Warto też wspomnieć, że przyjemność gry z osobą, która dokładnie opisuje wykonywane przez smoka czynności, jest dużo większa, niż z osobą, która pisze 'po łebkach'.


Poradnik Początkującego
Rejestracja i pierwsze kroki
Fabularna strona SWS

Licznik słów: 364
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Zablokowany

Wróć do strony głównej