Kompani

Zbiór wszystkich zasad dotyczących gry.
.
Szybkie linki:
.
Umiejętności Punkty Rangowe Atuty Mechanika
Uzdrowicielstwo Misje Kompani Osiągnięcia
Polowania i Wyprawy Walki Punkty Fabuły
.

Zablokowany
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Kompani

Post autor: Administrator »


Licznik słów: 25
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Kompani

Post autor: Administrator »


Istota więzi i jej ograniczenia

Więzią nazywamy potocznie połączenie powstające między umysłem smoka a umysłem jego zwierzęcia. Połączenie to umożliwia wymianę myśli, emocji, a także rozkazów czy, nieświadomie, mocy między połączonymi stworzeniami. Poprawnie założonej więzi nie trzeba odnawiać ani pilnować, będzie trwała aż do śmierci jednego z partnerów. Umożliwia ona też porozumiewanie się na większe odległości, co w przypadku zwykłej telepatii nie jest możliwe, a samo zwierzę żyje tak długo jak żyje smok. (Uwaga! Śmierć smoka nie oznacza śmierci kompana, jeśli zwierzę dalej mogłoby żyć naturalnie.)

Magiczną więź, tak jak każdy inny związek, można przerwać. Albo świadomie, używając maddary do przecięcia połączenia, albo nieświadomie, poprzez zmuszenie do postępowania wbrew naturze i usposobieniu jednego z partnerów przez drugiego.

Jak więź wpływa na zwierzę?
Zwierzęta poddane działaniu więzi ze smokiem nie tylko żyją dłużej, ale mają jeszcze niesłychanie wyższą inteligencję niż ich dzicy pobratymcy. U niektórych już bardzo inteligentnych gatunków z predyspozycjami werbalnymi przekłada się to na uzyskanie zdolności mowy. Czasem zdarza się, że poza granicami Stad można spotkać rozmowne zwierzę i istnieje wtedy wysoka szansa, że kiedyś już było kompanem smoka! (lub zostało poddane innej "obróbce" magicznej, ale nie zawsze musi to być szczęśliwa historia).
Posiadające więź zwierzęta częściowo tracą swoje naturalne instynkty każące im się trzymać z dala od smoczych społeczności. Jest to jednak mocno zależne od poszczególnych osobników.

Komu można ją nałożyć?
Więź można założyć tylko zwierzęciu obcego gatunku o inteligencji niższej niż smocza, ale na tyle rozwiniętym układzie nerwowym, że smocza maddara ma się o co zaczepić. (Czyli nici z kompana małży!) Dodatkowo wielkość ma znaczenie. Założenie więzi czemuś mniejszemu od myszy jest praktycznie niemożliwe, nawet w przypadku słabszej odmiany więzi. Zrobienie tego samego czemuś większemu od słonia będzie również niezwykle trudne. Niemożliwe jest założenie więzi rasom rozumnym, ani przedstawicielom tego samego gatunku.
Gatunki zwierząt dzielą się na typy od 0 do 3, określające ich siłę oraz rzadkość. Typ 0 może zostać tylko kompanem niemechanicznym (więcej info w postach niżej).

Najlepiej oswaja się młode zwierzę. W ten sposób będzie mu się dużo łatwiej przyzwyczaić do nowej sytuacji – smoczy partner stanie się stałym elementem jego życiowego krajobrazu, tłumiąc jego naturalne instynkty.
Nie oznacza to, że nie zdarzają się więzi zakładane dorosłym osobnikom, ale warto podkreślić fabularnie, że zadanie było nieco trudniejsze.

Czy smok może wyczuć więź u danego zwierzęcia?
Nie. Może jednak to wywnioskować po chociażby zapachu kompana lub jego zachowaniu.

Do czego służą kompani?
Każdy smok inaczej podchodzi do swojej więzi. Jedni traktują kompanów jak rodzinę czy przyjaciół na całe życie, zaś inni widzą w nich jedynie praktyczne zastosowanie dla wzbogacenia się i polowań. Prawdą jest, że zwierzęcy towarzysz okazuje się niezwykle pomocny w znajdowaniu bogactw na polowaniu, jednak zwykle wymaga to zainwestowania czasu i smoczego dorobku w jego szkolenie.

Kompan ma też ciekawe możliwości fabularne, jak choćby przekazywanie informacji swojemu smokowi. Smoczy rodzice często wysyłają swoje pociechy w świat w towarzystwie ich kompanów, którzy są dla takiego pisklęcia ochroniarzem, ale też służą jako pośrednik. Towarzysz będzie mógł poinformować swojego smoka o zagrożeniu, a odpowiednio wytrenowany nawet samodzielnie obronić podopiecznego przed zagrożeniem. Nawet najlepiej wyszkolony kompan nie da rady imitować smoczej siły, aczkolwiek wciąż potrafi być siłą z którą należy się liczyć.

Wartym wspomnienia jest fakt, że ślepe postaci mogą korzystać z pomocy kompanów i "widzieć" ich oczami świat. Jest to skomplikowany i wyczerpujący proces, bowiem nic w pełni nie zastąpi smoczych zmysłów!

Ilu mogę mieć kompanów?
– Jednego mając Aparycję mniejszą niż 4 (dwóch przy wyższej wartości atrybutu)
– Drugie miejsce na kompana można odblokować wykorzystując żeton lub wygrywając nagrodę w loterii

Niemożliwym jest równoczesne posiadanie więcej niż dwóch kompanów mechanicznych. Oznacza to, że mając Aparycję 4-5 nie trzeba wykorzystywać żetonu na dodatkowego kompana i vice versa.

Jakie trzeba spełniać warunki na kompana?
– 15 księżyców
– Magia Precyzyjna 1
– Perswazja 1

Jak oswoić zwierzę, by było moim kompanem?
Cały proces krok po kroku został opisany w temacie polowań.

Czy mogę rozmawiać z moim kompanem? Albo inne smoki mogą to robić?
O ile smok i jego kompan zdają się rozumieć świetnie bez słów, tak w przypadku drugiego pytania kwestia jest odrobinę kłopotliwa, gdyż tylko niektórym zwierzętom umożliwiona jest komunikacja werbalna z innymi postaciami.

Obecnie mowy nauczyć się może każde z poniższych stworzeń, o ile posiada Aparycję na poziomie minimum 2:
– brzeginia
– chochlik
– goblin
– harpia
– kobold
– leszy
– mamuna
– niektóre ptaki (kruk, szpak, sójka, lirogon, papugi)

Tylko powyższe zwierzęta mogą przekazywać słowa i naśladować je przy użyciu magii (o ile mają ją odblokowaną jako zdolność). Rozmowa z innymi gatunkami nawet przez samą więź nie jest możliwa – można przekazywać emocje, rozkazy, ale nie prowadzić z takim kompanem faktyczny dialog. Wyjątkiem od tej reguły jest delfin, który poprzez więź ze smokiem potrafi rozmawiać z pomocą słów.

Uwaga! W przypadku kompanów niemechanicznych, można uznać, że te będące typem 2+ mogą domyślnie mówić.

Czy to znaczy, że mój kompan nie może kontaktować się mentalnie z innymi smokami?
Mentalnie mogą kontaktować się tylko kompani, którzy równocześnie mają odblokowaną MP oraz mają potencjał do nauczenia się mowy.
(Przykładowo leszy z aparycją na 2 może używać słów w mentalnych wiadomościach, a bez aparycji na dwa będzie używać samych obrazów i emocji.)

Licznik słów: 858
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Post autor: Administrator »


Rozwój atrybutów i umiejętności

Jeżeli już zdobyłeś Kompana, możesz sam zająć się jego wyszkoleniem. Na start zwierzę posiada kilka zdolności odblokowanych, a brakujących trzeba go nauczyć. Warto jednak pamiętać, że niektóre zwierzęta nigdy nie nauczą się danej umiejętności ze względu na fizyczne ograniczenia, np. demon latania.

Kompan może posiadać następujące umiejętności niemagiczne:
Atak
Obrona
Skradanie*
Kamuflaż
Śledzenie*
Bieg
Lot
Pływanie

* niedostępne dla kompanów z grupy zwierzyny łownej

Umiejętności magiczne (Magia Ataku i Obrony) są dostępne i domyślnie odblokowane na poziomie 1 dla poniższych drapieżników:
– brzeginia**
– chmurnik
– chochlik**
– cień
– demon**
– feniks**
– gryf**
– jednorożec** (dodatkowo jako jedyny posiada MP na start)
– kelpie**
– kobold**
– kotołak**
– leszy**
– licho**
– mantykora**
– nocnica
– pegaz**
– południca
– salamandra**
– żywiołak ognia/wody/powietrza
– żywiołak ziemi**

** użytkownik zostanie zapytany przez Moderatora akceptującego kartę kompana czy preferuje fizyczne, czy magiczne zdolności na start ; dostanie więc Atak i Obronę lub pakiet magiczny wedle wyboru

Drapieżniki zawsze będą miały dostępne na start minimum jedną zdolność lokomocyjną, obie do walki, skradanie i śledzenie!

Dlaczego moi magiczni kompani nie mają MP na start?
Magia kompanów działa inaczej niż smocza. O ile smok musi zaplanować każdy, nawet najmniejszy szczegół swojego tworu, tak inne zwierzęta opierają się na czystym instynkcie. W naturze ich twory sprowadzają się do prostych ataków i obron, zwykle ograniczonych do ich wąskiej specjalności. Nie potrafią same z siebie tworzyć skomplikowanych form, stąd większość nie zna czegoś takiego jak "Magia Precyzyjna". Mogą się jej jednak nauczyć później, dzięki wpływającej na nie więzi ze smokiem.

Równocześnie daje to pole do wypróbowania czegoś nowego w kwestii opisywania ataków i obron. Przykładowo feniks nie musi sobie "wyobrażać", że strzela kulą ognia w przeciwnika. Wystarczy, że omiecie go płomieniami swojego ognistego skrzydła.

Jakie są limity umiejętności?
Maksymalna wartość Umiejętności – 2
Liczba Umiejętności o maksymalnej wartości – 2 dla drapieżników, 0 dla zwierzyny łownej

Poziom umiejętnościwpływ na mechanikę
0brak umiejętności, niemożność wykonywania danej czynności
1umiejętność na poziomie podstawowym, brak bonusowej kości
2 umiejętność na poziomie wyuczonym, jedna bonusowa kość do testu na daną umiejętność

W jaki sposób mogę nauczyć swojego kompana nowej zdolności lub ulepszyć obecny poziom na 2?
Jeśli chcesz nauczyć swojego kompana danej umiejętności, twój smok powinien ją umieć przynajmniej na poziomie pierwszym. Możesz też poprosić kogoś o pomoc (za uczenie kompanów jest specjalne osiągnięcie!).

Kompan, poprzez tak zwany trening samodzielny, sam może się nauczyć poziomu drugiego umiejętności.

Zarówno poziom 1, jak i 2 mogą zostać wykupione w trybie natychmiastowym w warsztacie za odpowiednią opłatą.

A co z atrybutami?
Niezależnie czy oswoiłeś zwierzynę łowną czy drapieżnika, dysponujesz z góry przypisaną ilością punktów atrybutu (PA) do rozdania przy składaniu karty kompana. Na liście zwierzyny łownej i drapieżników przy każdym gatunku znajduje się odpowiedni wpis.

Wszystkie ptaki (nie dotyczy feniksów) startują z Percepcją na poziomie 2!

Uwaga! Żaden atrybut nie może mieć zerowej wartości!

Jak zwiększyć atrybuty kompana?
Podobnie jak wojownicy i czarodzieje, kompani mogą za zwycięstwa na arenie gromadzić punkty honoru, aby później wymienić je na atrybuty. Alternatywnym źródłem PH są też misje zwiadowcze. Oczywiście nadal można skorzystać też z opcji warsztatu, jak w przypadku umiejętności!

Rozwijanie Atrybutu poprzez zdobycie 5 Punktów Honoru odbywa się na takiej samej zasadzie co w smoczym przypadku. Kompan może zdobyć PH w walce z innym kompanem/smokiem lub poprzez pomoc swojemu smokowi w jego pojedynku (jeśli właściciel kompana kwalifikuje się na PH). PH przyznaje się jedynie za zwycięstwo, zaś prośby o ich przyznanie należy umieścić w raportach w dziale "Kompani".

Kompanów można też rozwijać poprzez walkę z drapieżnikami na polowaniu:
• 1 PH za samodzielnie wygraną walkę kompana (lub kilku) z drapieżnikiem
• 1/3 PH jeżeli kompan wygrał z drapieżnikiem u boku smoka i zadał jakąkolwiek ranę

Uwaga: PH nie zostanie przyznany, jeśli kompan walczy z przeciwnikiem niemogącym go zranić!

Smoki mogą rozwijać swoich kompanów także przy pomocy Punktów Fabuły.

Jakie są limity atrybutów?
Maksymalne wartości Atrybutów są ściśle związane z typem danego zwierzęcia.

Zwierzę oznaczone jako Typ 3 może posiadać jeden Atrybut na poziomie 3 i trzy Atrybuty na poziomie 2.

Zwierzę oznaczone jako Typ 2 może posiadać trzy Atrybuty na poziomie 2 (lub dwa Atrybuty na poziomie 2 + Percepcję na poziomie 3)

Zwierzę oznaczone jako Typ 1 może rozwinąć Percepcję do poziomu 3 i Aparycję do poziomu 2, ale pozostałe Atrybuty nie mogą przekroczyć poziomu 1.

Licznik słów: 726
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Post autor: Administrator »


Karmienie

Kompan, podobnie jak smok, odczuwa głód i musi zostać co jakiś czas nakarmiony. Wygłodzone zwierzę nie będzie posłuszne, a ostatecznie wymknie się spod kontroli i zerwie więź, uciekając na wolność w poszukiwaniu jedzenia. O ile smoki w stadzie obowiązuje tak zwany wspólny głód, tak kompanów trzeba karmić indywidualnie. Nadal nie trzeba pisać fabularnego postu z karmieniem – wystarczy złożyć raport.

Jak często mój kompan musi jeść?
Zwierzę musi być karmione raz na miesiąc kalendarzowy – data ostatniego karmienia zwierzęcia zostanie odnotowana w zbiorczym temacie głodu kompanów. Nie ma znaczenia, czy między karmieniami minęło 10 dni czy 30 – raport z karmienia ma być wysłany raz na miesiąc kalendarzowy (raz w styczniu, raz w lutym, raz w marcu itd.)

Nienakarmiony kompan ucieknie i zerwie więź pierwszego dnia następnego miesiąca.

Co z kompanami z nagród? Kiedy muszą zjeść?
Zwierzęcy towarzysze pozyskani poprzez atut "Wierny druh" lub nagród (z np. loterii czy żetonów) rozpoczynają głód od następnego miesiąca kalendarzowego po złożeniu KK.

Co może zjeść mój kompan?
Na forum istnieją cztery typy diety i są one zależne od gatunku zwierzęcia:
mięsożerność – pokarmy mięsne (w tym małże i ślimaki)
roślinożerność – pokarmy roślinne (w tym owoce, algi i zioła) oraz grzyby
wszystkożerność – pokarmy mięsne oraz pokarmy roślinne i grzyby
kamieniożerność – pochłania wyłącznie kamienie szlachetne

Ile pożywienia zjada kompan na sytość?
• 2/4 pożywienia (mięsożerne, roślinożerne i wszystkożerne) lub 1 kamień szlachetny.
• 1/4 pożywienia odpowiada 5 sztukom ziół. Nie mogą to być zioła z negatywnymi skutkami przedawkowania.

Nie mam jedzenia w karcie postaci, a muszę nakarmić kompana. Co teraz?
Stadni łowcy chętnie Ci pomogą z tym problemem, gdyż za nakarmienie kompanów przysługuje im 1/3 Punktu Zwierzyny. Ewentualnie poproś przywódcę stada o pomoc ze skarbca!

Jak nakarmić kompana?
Kompani smoka mają swój temat w raportach. Jeżeli karmisz zwierzę z własnych zapasów, składasz po prostu raport według formularza. Jeśli karmi go łowca ze swoich zapasów, to on musi wysłać ten raport w temacie Twojego kompana. W obu przypadkach nie ma konieczności pisania fabularnego postu z karmieniem.

Mój kompan uciekł, nie nakarmiłem go w porę. Mogę go odzyskać?
Tak, dzięki specjalnej nagrodzie z loterii.
Podobno też można spróbować się udać na serie misji zwiadowczych, ale nie będzie to łatwe zadanie...

Co, jeśli jestem nieobecny?
Podczas Twojej nieobecności nie musisz się przejmować głodem kompana. Ale po powrocie masz tydzień na nakarmienie go – inaczej zwierzę ucieknie, jeżeli przekroczyłeś termin!

Licznik słów: 397
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Post autor: Administrator »


Walka i leczenie

Kompan może wspomagać swojego partnera w czasie walki, zarówno na arenie, jak i polowaniu. Gracz zobowiązany jest dokładnie opisać atak/obronę swojego kompana. Kompan zawsze dysponuje tylko jednym ruchem – wyjątkiem są tylko hydry, mogące atakować dwa cele jednocześnie. Nadal bronią się tylko przed jednym.

Najpoważniejsza rana, jaką może zadać zwierzę, jest ściśle uzależniona od jego Typu. Typ 1 może zadać maksymalnie ranę średnią. Typ 3, po odpowiednim wyszkoleniu, czasem może zadać nawet ranę ciężką!

Czy mój kompan może zemdleć w wyniku odniesionych ran?
W czasie pojedynku, jeśli zwierzę posiada już jakieś rany, należy mu rzucać na Wytrzymałość.
– Typ 1 od jednej rany lekkiej;
– Typ 2 i 3 od jednej rany średniej lub równoważnika (2x lekkie);

Zwierzę zostaje wyeliminowane z walki automatycznie po otrzymaniu dwóch ran ciężkich lub ich równoważnika.

Czy istnieją walki tylko dla kompanów?
Jasne, Twój kompan może zmierzyć się z kompanem innego smoka! Pamiętaj jednak, że niektóre zwierzęta są odporne na ataki fizyczne lub magiczne, więc upewnij się, że taki pojedynek ma sens.

Mam kompana rannego po walce!
Uzdrowiciele i klerycy muszą zwierzę wyleczyć, inaczej nie będzie ono zdolne do prowadzenia kolejnych walk, ani kontynuowania polowania. Gatunki jedzące kamienie szlachetne nie mogą być wyleczone ziołami i muszą wchłonąć porcję pożywienia (2/4) żeby odzyskać siły witalne. Właściciel musi powiadomić o leczeniu kompana jedzeniem.

Uwaga! Zwierzę może umrzeć w wyniku niewyleczonych ran/chorób po dwóch tygodniach od otrzymania rany/choroby jakiejkolwiek kategorii.

Leczenie ran krytycznych kompanów zwykłych
Zwierzęta zwykłe (jedzące mięso i/lub rośliny) mogą zostać uleczone przez uzdrowicieli z ran krytycznych i śmiertelnych na takich samych zasadach jak smoki.

Leczenie ran krytycznych kompanów kamieniożernych
Smok może nakarmić takiego kompana kamieniami szlachetnymi, aby dać mu szansę na przeżycie. W dalszym ciągu Mistrz Gry rzuca na takie leczenie, ale działa ono nieco inaczej niż w przypadku pomocy uzdrowiciela. Jeden kamień szlachetny odpowiada dwóm kostkom do rzutu na leczenie. Maksymalnie można nakarmić kompana czterema kamieniami, co da osiem kostek na leczenie.

Raportujemy to w temacie naszego stada i wypełniamy formularz jak uzdrowiciel. Zamiast zużytych ziół wpisujemy zużywane kamienie szlachetne. Żaden atut i bonus nie może wpłynąć jakkolwiek na takie leczenie.

Licznik słów: 352
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Post autor: Administrator »


Kompani niemechaniczni

O ile zwyczajny kompan (zwany też mechanicznym) nie jest niczym szczególnym, tak posiadanie wersji, która nie wpływa na mechanikę jest czymś mniej spotykanym.

Czym się różni kompan mechaniczny od niemechanicznego?
Kompan niemechaniczny nie może wykonywać żadnych akcji mechanicznych. O ile walki nie są możliwe, tak fabularny udział w polowaniu czy misji zwiadowczej (bez konieczności opłaty) jest jak najbardziej akceptowalny. Nie trzeba go też karmić. Taki kompan nadal może zostać zabity np. przez postać innego gracza, ale nie będzie celem mechanicznego ataku drapieżnika na polowaniu.

Z fabularnego punktu widzenia kompani niemechaniczni to specjalne przypadki założenia delikatnej więzi ze zwierzęciem. Więź podtrzymuje życie kompana, ale przepływ myśli jest ograniczony do minimum. Przekazywanie emocji dalej jest możliwe (o ile pozwala na to inteligencja zwierzęcia), ale nie jest możliwe bezpośrednie przekazywanie obrazów i dźwięków, w przeciwieństwie do kompanów mechanicznych. Oznacza to, że można odczuć jego niepokój po usłyszeniu głośnego dźwięku, ale nie będzie się wiedziało czym ten dźwięk był.

Jak zdobyć takiego kompana?
– jednego za wymianę żetonu platynowego (typ 0,1,2)
– atut Empatia daje miejsce na kompana niemechanicznego (typ 0,1,2). W przypadku aparycji 1-3 jedno miejsce, a 4-5 dwa miejsca. Pozwala również zamienić aktualnego kompana w niemechanicznego, niezależnie od typu.
– wygrać na loterii
– z eventu

Ile mogę mieć kompanów niemechanicznych?
– dla zwykłych smoków: 2
– dla smoków z atutem empatia: 3

Licznik słów: 225
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Post autor: Administrator »


Egzotyczne gatunki

Istnieje możliwość zdobycia gatunku kompana, który normalnie nie występuje na terenach Wolnych Stad. Nie jest to jednak proces łatwy i zawsze wymaga konsultacji z administracją, niezależnie od tego w jaki sposób zostały zdobyte!

Czy egzotyczny kompan ma jakieś specjalne zdolności?
Nie.

Czy żywiołak może przyjąć egzotyczną formę?
Tak, po spełnieniu poniższych warunków.

W jaki sposób można je zdobyć?
– wszyscy kompani z loterii mogą być egzotycznego gatunku
– spotkać je przypadkiem na misji zwiadowczej
– poprosić Mistrza Fabuły o kampanię w celu pozyskania takiego zwierzęcia (kampania to seria kilku misji zwiadowczych odbytych w różnych dniach)
– wybierając atut Wierny druh

Licznik słów: 104
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Zablokowany

Wróć do strony głównej