Córa Róż

Miejsce, gdzie smoki zwracają się do sil wyższych.
Słodycz Ziemi
Przywódca Ziemi
old but gold
Przywódca Ziemi
Awatar użytkownika
Posty: 7247
Rejestracja: 08 lip 2020, 18:03
Stado: Ziemi
Płeć: samica
Księżyce: 77
Rasa: drzewny x północny
Opiekun: Basior Lancetowaty*
Mistrz: Wyzwolony Rozrabiaka*
Partner: Astral!

Córa Róż

Post autor: Słodycz Ziemi »

A: S: 4| W: 3| Z: 4| M: 1| P: 4| A: 3
U: W,Pł,L,Prs,A,O,MP,MA,MO: 1 |Kż,Śl,B: 2 |Skr: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Lekkostopy, Opiekun, Znawca terenów
Już od progu świątyni dało się wyczuć charakterystyczną woń obiadu, który zwykle spożywali Ziemni. A działo się to za sprawą Córy, która niosła ze sobą dwie miski ślimaczych frytek. No bo jak lepiej pytać o Patrona Ziemi, niż składając w podarunku ulubione danie Ziemniaków? Choć nie kierowała się bezpośrednio do Immanora, lecz do Nenyi. Zatrzymała się przed posągiem bogini, spoglądając jej w ślepia.
– Dzień dobry, Nenyo. – Schyliła głowę z szacunkiem, a po chwili uśmiechnęła się delikatnie. – Przyniosłam Ci obiad, przysmak smoków Ziemi. W tej misce po prawej są ślimacze frytki na ostro, takie lubił mój tato. A w tej drugiej misce są ślimacze frytki w ziołach, takie lubię ja. – Wyjaśniła, podsuwając miski w stronę Nenyi. Miała nadzieję, że bogini polubi jej popisowe danie, choć brała także pod uwagę scenariusz, że będzie musiała wrócić z tymi idealnie przysmażonymi, świeżymi, smacznymi i przyprawionymi frytkami z powrotem do Pyrkowej Jadłodajni.
– Przychodzę do Ciebie także z pytaniem... Jak najlepiej przygotować się do rozmowy z Immanorem i jak zadawać mu pytania, aby otrzymać odpowiedź? Chodzi mi o Astra.. Pasterza Ziemi. Bardzo zależy mu na rozmowie z patronem Ziemi, ale chyba robi coś nie tak. Wiem, że Pasterz nie jest mistrzem dyplomacji, rozmowy z nim nie zawsze wspinają się na wyżyny inteligencji, a jego specyficzny humor częściej powoduje ból głowy niż rozbawienie, ale on bardzo szanuje bogów, a czasem ma coś mądrego do powiedzenia, wartego wysłuchania. Codziennie widzę, jak się przejmuje tym, że nie może się porozumieć z Immanorem, zwlaszcza w kwestii przekonania go do pomocy smokom w wojnie z ludźmi, dlatego chciałabym trochę ułatwić zadanie Astralowi. Jeśli mogłabyś spojrzeć w naszym kierunku i podać jakąś wskazówkę, byłabym bardzo wdzięczna. I on też. – Zwróciła się do Nenyi, przedstawiając jej swoją prośbę. Jeszcze rano uważała to za wspaniały pomysł, teraz jednak bała się, że może w jakiś niezamierzony sposób zirytować boginię. Ona i Thahar byli najbliżsi sercu Goździk, jako bogowie zwinności i polowania, dlatego to do któregoś z nich postanowiła skierować kroki w pierwszej kolejności.
– I ten.. Smacznego! – Dodała na koniec.

// 4/4 mięsa jako podarunek dla Nenyi + wskazówki Nenyi jak rozmawiać z danym bogiem – użyj do końca '23 z mojej KP

Nenya

Licznik słów: 366
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
• ostry węch •
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
• szczęściarz •
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
• lekkostopy •
trzy razy na miesiąc +2 sukcesy do Skradania
• opiekun •
stałe -2 ST do wszystkich akcji kompanów, kompani mają +1 turę na polowaniu
• znawca terenów •
znalezienie 4/4 pożywienia / kamienia / 6 liści/5 korz. zioła 2 razy na polowanie
zawsze znajduje minimum 2 osobniki w stadzie małej zwierzyny.


ostatnie uż. szczęściarza 20.10 | lekkostopy – marzec 0/3 | znawca – marzec 0/2 | ostatnie uż. błysku przyszłości 03.11
KK Dixi – kotołakKK Trufla – bies
A: S:1|W:1|Z:2|M:2|P:3|A:1A: S:1|W:1|Z:2|M:1|P:3|A:1
U: B,A,O,MA,MO,Kż: 1|Skr,Śl: 2U: B,A,O,Kż: 1|Skr,Śl: 2
Atuty Dixi:
regeneracja
– raz na tydzień obniżenie powagi wszystkich
ran wybranego stopnia o jeden

szczupły – potrzeba o 1/4 mniej pożywienia by zaspokoić głód
Nenya
Bóg
Bóg
Posty: 34
Rejestracja: 25 lip 2021, 13:57

Córa Róż

Post autor: Nenya »

  Córa Róż musiała bardzo długo czekać na odpowiedź Bogini Zręczności. Wydawało się wręcz że sama by mogła tu zamarznąć, gdyby nie nieznacznie cieplejsza temperatura świątynnej groty.
  – Ah, dziękuje! – wtem zawołała bogini. Miski wypełnione ślimaczymi frytkami zniknęły na oczach Córy Róż. Temperatura podniosła się w pomieszczeniu, przyjemnie ogrzewając łuski Córy.
  – Nie martwcie się, Immanor nad wami czuwa. Nie musicie go prosić o pomoc, ponieważ nie jest wam potrzebna. Macie wszystkie narzędzia, których potrzebujecie. – Nenya zapewniła łagodnie chociaż z słyszalną werwą w głosie.
  – Mój brat rzadko kontaktuje się ze smokami, jeszcze rzadziej jeśli chodzi o towarzyską pogawędkę. Pasterz i tak może się czuć zaszczycony tym ile uwagi od niego otrzymał, jako Ten Który Zwrócił Iskrę – bogini zachichotała. Jej śmiech jak srebrne dzwoneczki, zadzwonił po ścianach świątyni. – Jednak cierpliwość jest cnotą wytrwałych. Zwykle jego wzrok sięga dużo dalej, ale zdarza się, że akurat padnie na modlącego się smoka i zechce odpowiedzieć. Zdarza się to niezwykle rzadko, ale zawsze jest na to szansa.
Ciepła energia Nenyi pląsała w powietrzu, a wiatr przywiał się zapach wiosennego kwiecia i traw.
  – Jedynym wyjątkiem od tego jest Prorok. Mój brat upodobał sobie Strażnika i zawsze odpowiada na jego modły. Jeśli byście pilnie potrzebowali zadać Immanorowi pytanie, najlepiej jest to zrobić za pośrednictwem proroka.


Słodycz Ziemi

Licznik słów: 220
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej