Ogłoszenia

Tutaj publikowane są ogłoszenia, komunikaty, a także nowości itp.
.

ODPOWIEDZ
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Zgodnie z ogłoszeniem, poniżej przedstawiamy cennik i warunki wydania obecnych Punktów Społeczności.

Cennik
12 PS za zestaw tur lub boskie dary
16 PS za błogosławieństwo lub odporność na choroby
24 PS za paczkę jednorazowych bonusów– czterolistna koniczyna (jednorazowy Szczęściarz);
– psikus Riromiego (jednorazowy Chytry Przeciwnik);
– szczęście Katamu (jednorazowo usuwa wszystkie jedynki z rzutu – jeżeli w rzucie nie ma jedynek albo nie byłoby w nim żadnego sukcesu, przedmiot się nie zużywa);
– inspiracja (jednorazowy Magiczny Śpiew);
– podejrzana fiolka (dodatek do normalnego ataku – jeśli atak się powiedzie, ranny zachoruje na grzybicę);
– mocny napar z melisy (do końca walki niepowodzenia smoka z Adrenaliną lub Niestabilnym zadają tylko rany lekkie);
– fiolka kwasu (dodatek do normalnego ataku – zadaje ranę lekką);
– psikus Sennah (w walce z 2+ drapieżnikami 1 z nich staje po stronie smoka aż do pokonania wszystkich przeciwników – potem ucieka);
– wzrok Lahae (jednorazowy Bystrooki);
– ochrona niewinnych (jednorazowego użytku, do użycia na polowaniu/wyprawie/misji: kiedy zostanie użyta, wszystkie drapieżniki atakujące smoka natychmiast odpuszczają i odchodzą; odesłanych drapieżników nie można zaatakować);


Zasady
1. Maksymalnie można kupić trzy paczki bonusów jednorazowych i każdy musi być innego rodzaju. Bonus dostaje do KP każdy żyjący członek stada, nie można go przekazać innej postaci ani skarbcowi.
.
2. Można zakupić maksymalnie 4 takie same błogosławieństwa.
.
3. W dalszym ciągu obowiązują dodatkowo te same zasady i limity nagród co do tej pory.
.
4. Wszystkie nagrody poza paczką jednorazowych bonusów lądują do skarbca stadnego i nie można ich przekazywać w żaden sposób (poza darami, te funkcjonują jak normalne pożywienie/kamienie/zioła).

Termin użycia
Wszystkich zakupionych w ten sposób rzeczy (poza darami) trzeba użyć do końca roku 2024.

Jak zakupić?
Przywódca wysyła PW do Administratora z listą zakupów.

Jak używać tych bonusów?
Przywódca/Zastępca informuje Starszego Mistrza Gry (Chałka) o użyciu wszystkiego poza jednorazowymi bonusami. Te można używać w walce normalnie, tak jak każdego innego bonusu tego typu.

Dlaczego nagrody są droższe niż do tej pory?
Jest tak ze względu na to, że można je potrzymać w skarbcu "na potem". Dotychczas zakup równał się z automatycznym użyciem nagrody (np. tur) na wskazane smoki – w tym wypadku można je sobie przytrzymać "na czarną godzinę", dlatego cena wzrosła.

Do kiedy?
PS można wydawać do 31 sierpnia 2023 roku włącznie. Nie trzeba wszystkich wydawać jednorazowo, można np. część kupić od razu, a drugą część wydać za jakiś czas, byle się zmieścić w przedziale czasowym.
Uwaga! Niewydane PS przepadną bezpowrotnie!

Pytania?
Pisz do Chałki lub Kruczka!

Licznik słów: 409
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Dziś jest wielki dzień w którym następuje wyczekiwany rework rangi Piastuna! O ile sama idea i wyrzut pomysłów miał miejsce na przestrzeni ostatnich kilku, jeżeli nie kilkunastu miesięcy, tak projekt został napisany, a potem dopracowany w ciągu niecałego tygodnia! Dziękujemy drużynie developerów za zaangażowanie w dyskusję i pomoc!

O piastunie słów kilka...
Piastun powstał dawno temu jako ranga dla tych, którzy nie chcą bawić się w mechanikę, a jednocześnie móc robić cokolwiek. Niestety nie przyjął się za dobrze – powstała brzydka stygma bezużyteczności rangi, prześmiewcze traktowanie itd. Chcielibyśmy, aby ta ranga miała jakieś znaczenie w społeczeństwie i spełniała się w roli... tak naprawdę każdej i żadnej zarazem. Po długich dyskusjach obraliśmy kierunek częściowo polegający na wsparciu stada, ale też byciu tak zwanym "jack of all trades". Jesteśmy podekscytowani tymi zmianami, będziemy je uważnie obserwować, aby w razie czego dostosować panujące zasady.

Obrazek
 • PIASTUN (∞)
Smok nie będący mistrzem żadnej profesji, wspiera swoje stado na różne sposoby. Niektórzy są pomocą dla uzdrowicieli, inni dla łowców, a jeszcze inni starają się szkolić w kilku kierunkach na raz. Zdarza się tak, że stada z góry wyznaczają preferowaną funkcję dla piastuna (np. opieka nad pisklętami albo wsparcie dla uzdrowicieli jako zielarze) i nie jest ona sztywno określona dla wszystkich stad. Zaś po osiągnięciu 80 księżyca życia, za zasługi na rzecz swojego stada piastun może zostać odznaczony rangą Starszego.
 • Najważniejsze atrybuty: – (elastyczne)
  Najważniejsze umiejętności: – (elastyczne)
  Ilość tur na polowaniu: 10/miesiąc
  Bonusy rangi: -1 ST do wszystkich akcji wybranego towarzysza Piastuna na misji/wspólnym polowaniu/fabule prowadzonej (nie można zmienić celu tego bonusu w trakcie ich trwania). W przypadku obecności dodatkowych piastunów, bonus nie kumuluje się. Cel bonusu musi być obecny w tym samym temacie co piastun w przypadku fabuły prowadzonej. Omdlały piastun nie daje tego bonusu.

Rozwój piastunów

Piastun zbiera Punkty Rozwoju, jednocześnie wspierając swoje stado na rozmaite sposoby.

Sposób 1: Nauczenie innego smoka dowolnej umiejętności
Piastun może otrzymać 2 PR za nauczenie innego smoka poziomu dowolnej umiejętności normalnej. Przez "nauczenie" należy rozumieć naukę do końca przeprowadzoną przez Piastuna i zatwierdzoną w raporcie przez administrację.

Za naukę umiejętności lokomocyjnej/perswazji/wiedzy na poziom 2 lub 3 otrzymuje 4 PR.

Sposób 2: Nauczenie kompana jakiejkolwiek umiejętności na poziom pierwszy lub wyższy
Jedna nauka = 1 PR.

Sposób 3: Dostarczenie ziół do stadnego składzika
10 sztuk dowolnych ziół = 1 PR. Nie liczą się zioła ponad limit tego, co obecnie znajduje się w zielniku.

Zioła zebrane przez Piastuna oznaczane są w KP jako "własne" (analogicznie do pożywienia łowców) i tylko te mogą być użyte do zdobycia PF.

Sposób 4: Wygranie (lub zremisowanie) pojedynku ze smokiem
Aby rozegrać pojedynek, należy znaleźć przeciwnika, założyć temat w dziale Wyzwania i zaczekać, aż MG założy temat z walką. Za zwycięzcę pojedynku uznaje się smoka, który jako pierwszy spełnił umówione warunki zwycięstwa (zadał odpowiednio ciężkie rany lub doprowadził do omdlenia przeciwnika).

Uwaga! Na miesiąc można w ten sposób zdobyć maksymalnie 4 PR!

Sposób 5: Nakarmienie kompanów
1 PR można otrzymać za nakarmienie cudzych kompanów.

Uwaga! Na miesiąc można w ten sposób zdobyć maksymalnie 4 PR!

Sposób 6: Przeprowadzenie Szranek Nenyi podobnych aktywności dla innych smoków
Piastun może otrzymać do 8 PR za poprowadzenie Szranek Nenyi lub stadnych konkursów/turniejów. Minimalne wymagania są brane z wyżej opisanych aktywności stadnych, natomiast reszta jest oceniana indywidualnie przez administratora.
Wyjątkowo dopuszczalna jest sytuacja gdy Szranki nie spełniają wszystkich wymagać z aktywności stadnych, ale nadrabiają innym aspektem.

Więcej o Szrankach Nenyi do przeczytania w tym temacie.
Punkty Rozwoju
 • • 1 Punkt Atrybutu = 14 PR
  • 1 Punkt Umiejętności Normalnej = 9 PR
  • Wybrany kamień szlachetny = 7 PR
  • 10 sztuk ziół wybranego rodzaju = 7 PR
  • 4/4 pożywienia = 7 PR
    Piastun


Znawca Roślin
Od zawsze lubiłeś rośliny, a w każdym liściu widziałeś coś wyjątkowego. Doskonale wiesz, jakie warunki lubią konkretne kwiaty oraz zioła, więc odnajdowanie ich przychodzi Ci z łatwością.
Działanie: Może szukać wybranych ziół na polowaniu, a zbiory roślinnego pochodzenia (owoce, grzyby, zioła) są większe niż zazwyczaj. Bonus do znajdowania pożywienia nie kumuluje się z innymi bonusami (w tym bogactwem terenów).
Do podpisu: Znawca Roślin – możliwość szukania wybranych ziół na polowaniu, +1 do zbiorów ziół i pokarmów roślinnych.

Znawca Zwierząt
Masz rękę do zwierząt. Naturalny dar, który pozwala Ci nawiązać nić porozumienia z każdym z nich - nawet w najtrudniejszych chwilach, kiedy w ruch idą zęby oraz pazury.
Działanie: Cztery razy na miesiąc może uspokoić agresywne drapieżniki (jedno użycie działa na całe stado), jednocześnie umożliwiając sobie lub innym smokom oswojenie ich, ewentualnie oddalenie się od nich. Oswojenie nie jest możliwe jeżeli którykolwiek drapieżnik w stadzie jest ranny lub martwy. Dodatkowo, raz na miesiąc może znaleźć wybranego przez siebie drapieżnika typu 2 (nie można na nim użyć uspokojenia jeśli oswajanie się nie uda).
Do podpisu: Znawca Zwierząt: 4 razy na miesiąc może uspokoić agresywne drapieżniki na polowaniu. Raz na miesiąc może znaleźć wybranego drapieżnika (max. typ 2)

Mentor
Nauczanie to Twoja życiowa pasja, doskonale wiesz jak odkryć i rozwinąć prawdziwy potencjał swoich uczniów, dzięki czemu ci zdecydowanie łatwiej pojmują przekazywaną im wiedzę.
Działanie: Smoki pochodzące spoza Wolnych Stad lub pisklęta, które dziedziczyły tylko jeden atrybut po rodzicach, mogą dziedziczyć po Piastunie dodatkowy atrybut po ukończeniu 15 księżyców, jeśli Mentor nauczył je przynajmniej 3 umiejętności normalnych na poziomie 1. Dodatkowo, Mentor może uczyć umiejętności normalnych na poziom 2, nawet jeżeli sam je posiada na poziomie 1.
Do podpisu: brak

Alchemik
Dzięki swej wrodzonej intuicji i dokładności potrafisz dokładnie dobierać składniki oraz ich proporcje, by tworzyć cuda. Niektórzy twierdzą, że jesteś w stanie zrobić coś z niczego i niekiedy tą produktywnością zaskakujesz samego siebie.
Działanie: Smok może nauczyć się dodatkowej Umiejętności Specjalnej. Dwa razy na miesiąc może stworzyć podwójną dawkę eliksiru (2 zamiast 1), jeżeli posiada odpowiednią US.
Do podpisu: Alchemik: dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (ilość użyć/miesiąc)
Dorosła ranga
I sposób (mogą z niego korzystać również starsze smoki):
 • – przynajmniej 15 księżyców
  – wszystkie umiejętności rangowe na przynajmniej I poziomie:
  • Czarodziej: MP, MO, MA
   Wojownik: Atak, Obrona, Śledzenie
   Łowca: Skradanie, Śledzenie, Kamuflaż
   Uzdrowiciel: Wiedza, Leczenie, MP
   Piastun: brak (nie da się zdobyć rangi tym sposobem)
   – zdany test na rangę
  II sposób:
  • – przynajmniej 20 księżyców
   – przynajmniej 5 punktów umiejętności rangowych (np. MA,MO: II, MP: I)
   – u Piastuna trzy umiejętności na 2 poziomie (dowolne) lub dwie na poziomie 2 i jedna na poziomie 3
   – 8 punktów przyznanych dowolnie na inne umiejętności

Zmiana rangi

Rangę można zmienić tylko wtedy, gdy postać zyska przewagę punktową dla innej profesji niż obecna. Smoki nie mogą zmienić rangi bez fabularnego poinformowania o tym swojego przywódcy lub zastępcy! Ceremonia nie jest potrzebna ze względu na to, że postaci nie przysługuje zmiana imienia z powodu przerangowania. Administrator nie zatwierdzi raportów ze zmianami umiejętności bez tego elementu.

Uwaga! Postać może zmienić rangę raz na pięć miesięcy! Jeżeli nie minął wyznaczony czas od poprzedniej zmiany rangi, Administrator nie zaakceptuje zmiany statystyk dla takiej postaci.

Degradacja
Karne degradacje na rangę smoka/adepta nie wliczają się w cooldown przerangowania. Po ponownym awansie trzeba jednak wrócić na tę samą rangę (lub na inną, ale wtedy taki awans się wlicza w cooldown).

Uzdrowiciele
Jeżeli przerangowanie Uzdrowiciela na inną rolę jest wymuszona limitami stadnymi i przedłużającą się nieaktywnością, zasada pięciu miesięcy nie obowiązuje. Administracja zastrzega sobie prawo do ingerencji w przypadku nadużywania tej ulgi.

Piastuni
Ze względu na swoją nietypową rolę, piastuni nie są automatycznie przerangowani pod kątem posiadanych umiejętności. Zamiast tego, mogą zadeklarować zmianę u przywódcy. W przypadku, gdy smok o innej randze chciałaby zostać piastunem, musi to zadeklarować fabularnie podczas rozmowy z przywódcą i tylko zmienić atut grupy 3 w razie uzyskania zgody.

Adepci
Adepci/klerycy dowolnie mogą zmieniać docelową profesję póki nie wydadzą uzbieranych punktów rangowych.

Jak można obniżyć wartość umiejętności?
Poprosić o to w powiadomieniach swojego stada lub raporcie statystyk, ewentualnie zwrócić się z prośbą bezpośrednio do opiekuna stada. Dobrowolnie obniżone poziomy umiejętności przepadają, to znaczy, że nie można rozdysponować utraconych Punktów Umiejętności. W razie chęci podniesienia poziomu innej zdolności, należy to zrobić poprzez naukę/wymianę punktów rangowych/wymianę żetonu/warsztat.

Równa ilość punktów
W przypadku zrównania się punktów kierunkowych dwóch różnych profesji, smok zachowuje obecną rangę – ale nie wystarczy to na jej zmianę. W przypadku przerangowania musi być ta przewaga chociaż jednego punktu zdolności kierunkowych.
To jaka jest właściwie rola piastuna w stadzie?
Stada mogą to ustalić same :) Czy to ze względu na obecne zapotrzebowania, czy to z góry w bardziej restrykcyjny sposób. Piastuna można od teraz budować na wiele sposobów, przykładowo jako pomoc dla uzdrowiciela, co będzie idealne dla smoków czekających na zwolnienie się miejsca na medyka, którym nie pasuje żadna inna ranga. Innym sposobem może okazać się bardziej bojowy, nastawiony na walkę piastun z atutem Altruisty, ułatwiającym akcje innych smoków, jednocześnie samemu potrafiąc dobrze walczyć. A może ktoś woli zostać rzemieślnikiem i skupić się na produkcji przedmiotów z US? To też jest możliwe jako Alchemik! Będziemy z zaciekawieniem obserwować w którym kierunku pójdzie rozwój piastunów i w razie czego go dostosowywać ad hoc.

Co z obecnymi piastunami?
Smoki, które posiadały rangę Piastuna w momencie aktualizacji otrzymują od Administracji możliwość całkowitego przerangowania: czyli zmiany atrybutów, umiejętności i atutów. Z tej możliwości można skorzystać do 31 sierpnia. Później przepada. Raport z tego należy zgłosić w Statystykach wraz z listą upragnionych zmian.

Dodatkowo, jeżeli piastun/adept na piastuna przeprowadził naukę, która została zaraportowana i zaakceptowana w przeciągu 3 miesięcy wstecz od tego ogłoszenia, może poprosić Administratora (Chałkę) o brakujące punkty. Jeżeli takie nauki nie zostały zgłoszone na PN, nie trzeba o to prosić – będą przysługiwać za nie nowe wersje punktów.

Istniejące PN są już zmienione na PR w KP.

Może inna nazwa dla rangi?
Nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości, jednak chcielibyśmy to zostawić fabule. Być może smocza społeczność znajdzie inne określenie na tę rolę, skoro piastun jest teraz wielozadaniowy i nie polega tylko na nauczaniu. Tak naprawdę głowiliśmy się nad alternatywą długo, ale nic nie przychodziło nam do głowy co nie byłoby "krindżowe" albo pasowało do klimatu forum. Jednocześnie wiemy, że taka zmiana byłaby trochę drastyczna i trudniej byłoby ją wyjaśnić na fabule niż to, że piastuni próbują nowych rzeczy.

Osiągnięcia
Trochę zmieniliśmy pułapy punktowo-rangowe dla niektórych osiągnięć. Jednocześnie zapowiadamy rework systemu osiągnięć, który możliwe, że pojawi się jeszcze w tym roku. Zobaczymy :)

Awanturnik: wymagania obniżone do 15 (z 16)
Gladiator: wymagania obniżone do 30 (z 32)
Znachor: wymagania obniżone do 25 (z 28)
Przewodnik: wymagania podwyższone do 25 (z 15)
Nauczyciel: wymagania podwyższone do 50 (z 32)

Raporty leczeń
Zaktualizowano schemat raportów leczeń. Jeżeli uzdrowiciel nie rozpisze ziół użytych na opatrunek danej z ran, rzut nie zostanie wykonany.

Licznik słów: 1744
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Uwaga!

Od dziś składać raporty za Punkty Fabuły należy w jednym poście, jeżeli nie było w międzyczasie akceptów Administratora. Zdublowane raporty (np. 1 PF za sierpień złożony 10 sierpnia i 2 PF złożone 20 sierpnia w osobnych postach, gdy nie było jeszcze akceptów) będą ignorowane.

Dziękuję

Licznik słów: 46
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Stado Mgieł odkryło nowe zioło, które zostaje z nami na stałe!
  Szkarłatna szałwia
Lecznicze części rośliny: kwiaty.
Użycie: sama w sobie nie ma żadnych specjalistycznych właściwości, ale wzmacnia działanie innych ziół użytych do opatrunku dla ran o powadze średniej lub wyższej (liczą się jako rodzaj, nie musząc jednocześnie być podane na konkretny objaw).
Sposób użycia: do rozgrzanej czystej wody włożyć oczyszczone kwiaty. Podać do wypicia na sam koniec pierwszego etapu leczenia.

Miejsce występowania: rosną przy ludzkich siedliskach. Nie da się ich zdobyć przy użyciu nagród/kryształów/na wyprawie i polowaniu. Bywają obiektem handlu z istotami rozumnymi, choć jest to roślina rzadka, a zarazem bardzo droga.
Kto wie, może kryje jeszcze jakieś zagadki i ciekawostki, które trzeba odkryć?

Licznik słów: 115
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »


Zmiana w systemie nagród – żetonów

Na czym polegają zmiany?
Zależnie od pełnionej funkcji oraz aktywności, gracze nagradzani są żetonami, które potem mogą wymienić na nagrody. Do tej pory podział żetonów na barwy (czy też metale) sprawiał, że osoby o mniejszej ilości czasu, ale chętne do pomocy, nie były wystarczająco zmotywowane. W końcu nagrody za brąz i srebro były niesatysfakcjonujące, wszak mało kto chciałby pracować kilka godzin w miesiącu na rzecz odrobiny mięsa.

Zdecydowaliśmy się przerobić nasze żetony, na system punktowy. Za aktywności nagradzać będziemy po prostu żetonami i za odpowiednią ich ilość można coś sobie zakupić.


Tak, teraz każdy będzie w stanie się podjąć mniejszej ilości pracy jako MF czy MG, powolutku sobie dążąc do wybranego celu. Reset atutów? Dodatkowe miejsce na kompana? Odmłodzenie? Wszystko jest w zasięgu ręki, kwestia tego w jakim czasie uda im się skumulować odpowiednią ilość punktów na daną nagrodę :)

Lista zebranych przez graczy żetonów będzie publicznie dostępna na tym spreadsheecie. W każdej chwili można sobie sprawdzić iloma środkami się dysponuje i łatwo przeliczyć na co chcemy je wymienić wedle naszych potrzeb.

Czemu nie pozwolić po prostu na łączenie mniejszych żetonów?
Pragmatyzm. Zmiana rozwiąże wiele innych problemów niż ten opisany wyżej, między innymi:
– ocenę pracy mniejszych/epizodycznych projektów;
– ułatwi sprawdzanie raportów oraz zgłaszanie wymian nagród;
– mając listę żetonów w jednym miejscu zniknie kłopot sprawdzania czy jakiś był użyty;
– wygoda, lepiej widzieć jedną liczbę punktową niż prowadzić własny rejestr dziesiątek żetonów i samemu poświęcać czas, by je liczyć/konwertować na inną barwę;
– lekki rebalans cennika;
– nazbierane punkty wyglądają lepiej i bardziej motywują;

Limity miesięczne
Na miesiąc można zdobyć maksymalnie 40 żetonów, niezależnie od ilości pełnionych funkcji! Dotyczy to tylko zwyczajowych prac, a nie epizodycznych specjalnych zasług na rzecz forum (jak pomoc przy przenosinach itd.). Takie przypadki będą wyszczególnione w poście z nagrodami, by uniknąć nieporozumień.

Przywódca i Prorok – max. 6 żetonówPrzywódca nie otrzymuje ich pełniąc funkcję Opiekuna Stadnego
Moderator/Opiekun Stada – max. 9 żetonów
Opiekun – max. 9 żetonów
Grafik – max. 10 żetonów zależnie od zlecenia
Mistrz Zwiadów – max. 20 żetonów
Mistrz Fabuły – max. 20 żetonów
Mistrz Gry – max. 20 żetonów (możliwe bonusy)
Pozostała, ponadprogramowa pomoc – bez limitu, zależnie od zlecenia

Moderatorzy – czy mają teraz gorzej?
Za moderacyjne funkcje można na miesiąc uzyskać maksymalnie 9 żetonów!
Ograniczenie jest policzone tak, żeby po 2 miesiącach pełnopunktowej pracy jako moderator, nadal brakowało minimalnej (2) ilości żetonów do odmładzania o najwyższej wartości. W nowym systemie moderatorzy dostają miesięcznie nieco mniejszą wypłatę niż do tej pory, ale z drugiej strony zostaje im "resztka", która się kumuluje. Raz się można odmłodzić o 6 księżyców, raz o 10 księżyców i w obu przypadkach zostanie reszta. Matematycznie wyjdzie się na plus w porównaniu z obecnym systemem, ale zauważalne to będzie dopiero na dłuższą metę – oczywiście biorąc pod uwagę, że odmładza się za moderacyjne nagrody tylko jedną postać na raz.

Ale co z nakładem pracy Mistrzów Gry i wielkością przydziałów?
Liczymy, że powyższa zmiana zachęci użytkowników do pełnienia roli MG, nawet jeżeli miesięcznie zdobywaliby mniej żetonów niż weterani. Jeżeli tak się stanie, umożliwi nam to potencjalne dzielenie działów na dwie części (np. Walki 1 i Walki 2), gdzie można będzie podjąć się odpisów na mniejszą ilość tematów na raz. Bez większej siły przerobowej taki system nie będzie działał, a brak odpisów w danym dniu będzie częstszy im bardziej wypaleni będą obecni MG, których nie ma za wiele.

Jak będzie wyglądać nagradzanie pracy MG i MF?
Tak samo jak do tej pory! Wyjaśniając, w przypadku MF zwiadów liczymy godziny przeznaczone na zwiad, a MG (lub MF piszących na forum) liczą się napisane przez nich posty. Warto pamiętać, że post postowi nierówny. W ocenianiu pracy naszej kadry (MG i MF), zwracamy uwagę na takie rzeczy jak długość i jakość postu, czy ilość wykonanych rzutów (walki grupowe np. na polowaniach zajmują nieco więcej czasu niż zwykły rzut na percepcję). W ocenianiu pracy MG ma także znaczenie regularność, aktywność w zakładaniu wyzwań czy rzutach na leczenie. Staramy się patrzeć na całokształt czyjejś pracy, a nie tylko suche cyferki.

Czy oznacza to jakieś drobne bonusy za większe starania? Jasne, chociaż nie będą one duże i nie zostaną przyznane za nadgorliwość. Przykładowo, jeżeli w danym miesiącu jakiś MG pracował ponad normę, i jednocześnie był jedną z nielicznych osób, która to robiła, dostanie tych kilka żetonów więcej, nawet jeżeli już wypracował sobie bazową normę (czyli odpowiednik platyny). Dodatki nie będą uwzględniane, gdy MG ewidentnie "podbiera" pracę innym – jedynie przy wyraźnym okresie mniejszej aktywności Mistrzów Gry. Ktoś przecież musi odpisywać graczom w polowaniach czy walkach. Innym rodzajem bonusu jest nagroda za przeprowadzenie szkolenia na MG – jest to czasochłonna praca, i do tej pory wynagradzana była w dość niespójny sposób z braku odpowiedniego systemu do nagradzania.
Takie bonusy nigdy nie przekroczą 5 żetonów na miesiąc.

Dlaczego z nagród zniknęły przedmioty materialne jak mięso, zioła i kamienie szlachetne?
Jest to celowy zabieg. Nagrody majątkowe otrzymywać się będzie tylko za rzeczy przypisane do postaci (PF, Punkty Rangowe itd.), nie do użytkownika. Zresztą ich przelicznik nigdy nie był opłacalny (również celowo).

Co z dotychczas zebranymi żetonami?
Można je przekonwertować na obecny system przy użyciu prostego formularza w dziale statystyk:

Kod: Zaznacz cały

[b]Nick gracza:[/b] (wybierany jednorazowo, będzie widoczny na liście)
[b]Linki do postów z przyznanymi żetonami oraz imiona postaci:[/b]
(np. https://www.smoki-wolnych-stad.pl/viewtopic.php?p=588572#p588572 Bobrzy Ogon)
Ile nowych żetonów warty jest stary żeton?
brąz = 2 żetony
srebro = 6 żetonów
złoto = 12 żetonów
platyna = 20 żetonów

Co więcej, od teraz wymiana nagród będzie jeszcze prostsza:

Kod: Zaznacz cały

[b]Nick gracza:[/b] (z listy żetonów)
[b]Wybrana nagroda:[/b]
Do 31 października można użyć żetonów w ich obecnej formie (np. na pożywienie...). Później trzeba je konwertować, ale nie ma konieczności robić tego od razu. Nie przepadną – po prostu ich wartość nie będzie przerobiona automatycznie na punkty. Można śmiało przekonwertować tylko część, a resztę innym razem, korzystając z odpowiedniego formularza.

Jeżeli nie jesteś pewien czy użyłeś danego żetonu wcześniej – napisz do Chałki!
Wymiana żetonów
Zmiana wieku postaci
• odmłodzenie/postarzenie o 2 księżyce :: 2 żetony
• odmłodzenie/postarzenie o 4 księżyce :: 6 żetonów
• odmłodzenie/postarzenie o 6 księżyców :: 12 żetonów
• odmłodzenie/postarzenie o 10 księżyców :: 20 żetonów

Umiejętności
• 1 Punkt Umiejętności Normalnej poziomu 1 dla kompana :: 1 żeton
• 1 Punkt Umiejętności Normalnej poziomu 2 dla kompana :: 2 żetony

• 1 Punkt Umiejętności Normalnej poziomu 1 dla smoka :: 2 żetony
• 1 Punkt Umiejętności Normalnej poziomu 2 dla smoka :: 6 żetonów
• 1 Punkt Umiejętności Normalnej poziomu 3 dla smoka :: 10 żetonów

• 1 Punkt Umiejętności Specjalnej poziomu 1 :: 12 żetonów

Kompani
• dowolny kompan typu 1 :: 12 żetonów
• dowolny kompan typu 2 :: 20 żetonów
• dowolny kompan typu 3 :: 32 żetony
• dowolny kompan niemechaniczny (typu 0, 1 lub 2) :: 20 żetonów
• zwiększenie limitu posiadanych przez smoka kompanów do 2 :: 60 żetonów

Wybierając kompana jako nagrodę za żetony można wybrać gatunki naturalnie występujące na Wolnych Stadach. Istnieje opcja dopłacenia 5 żetonów, aby zdobyć zwierzę udomowione (np. psa, kota, owcę, kucyka itd.). Zdobycie innych tak zwanych gatunków "egzotycznych" nie jest możliwe poprzez użycie żetonu. Więcej informacji w temacie o kompanach.

Atuty
• reset wybranego atutu :: 25 żetonów
• reset wszystkich atutów :: 40 żetonów

Eliksiry i runy
• wybrany eliksir wzmacniający lub leczący :: 8 żetonów
• wybrany eliksir ochronny :: 6 żetonów
• wybrana runa :: 6 żetonów

Inne bonusy
• dodatkowe tury (max. +8 w bieżącym miesiącu) :: 1 żeton za każdą turę
• jednorazowy boski ulubieniec* :: 6 żetonów
• udane wyleczenie twojego smoka z dowolnego stadium choroby i ze wszystkich ran (leczenie musi odbyć się poza walką, nie dotyczy ran śmiertelnych) :: 20 żetonów
• darmowe wyleczenie kalectwa :: 40 żetonów

Halo where zmiany w polowaniach

Prace nad polowaniami trwają wśród drużyny developerskiej! Warto czekać, bo załatwimy znacznie więcej kwestii niż te, który były poruszone, ale nadal zachęcamy do wypowiedzi w dyskusji.
<miejsce na płatną reklamę>

Obrazek

Licznik słów: 1329
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Dodaliśmy nową nagrodę za żetony:
• darmowe usunięcie okresu rehabilitacji :: 4 żetony za każdy tydzień

Licznik słów: 16
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Zmieniliśmy nieco cennik za PF, a konkretniej:
Na co można wymienić punkty?
 • 2 PF = 4/4 pożywienia lub 10 sztuk losowego ziela
  4 PF = wybrany kamień szlachetny lub 10 sztuk wybranego ziela
Skąd ta zmiana?
Kamienie, pomimo przelicznika, mają większą wartość per se, zwłaszcza gdy można wybrać konkretny rodzaj (kalectwa, wytwarzanie przedmiotów), podobnie sprawa ma się z ziołami. Obniżyliśmy więc cenę pożywienia i losowego zioła. Tak, celowo nie dajemy możliwości zdobycia losowego kamienia szlachetnego za mniejszą cenę. Zmiana powinna ułatwić osobom mniej aktywnym na polowaniach, na zdobycie jedzenia.

Z tego powodu obniżamy o 1 możliwe PF zdobyte za udział w Misji Zwiadowczej, tj. można zdobyć od 2 do 4 Punktów Fabuły.

Licznik słów: 115
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »


Aktualizacja w systemie polowań – część 1

Chcieliśmy bardzo to wszystko wrzucić razem z dalszymi zmianami (tak, to nie wszystko! :>), ale potrzebujemy nieco więcej czasu, aby opracować pozostałe rzeczy, zwłaszcza nowości, dlatego też podzieliliśmy aktualizację na dwie części. Pierwsza, czyli ta, skupia się na bardziej "quality of life" zmianach, które powinny umilić wszystkim polowania. Liznęliśmy też trochę balans, ale nie są to wszystkie zmiany pod jego kątem.

Limit słów
Lekko redukujemy wymogi dla wszystkich wariantów.
75 65 słów dla samego smoka/kompana
90 80 słów dla smoka + kompana
105 95 słów dla smoka + 2 kompanów

Tury
Lekko podbijamy ilość tur dla smoków.

Na miesiąc przysługuje następująca ilość tur:
Smok (łowca) – 16
Smok (piastun) – 12
Smok (pozostałe rangi) – 10
Kompani – 6
Gdyby tak się zdarzyło, że jeden ze smoków-uczestników wykorzysta swoje tury przed innymi, może "pożyczać" tury z licznika towarzyszów – tylko za ich wyraźną zgodą! Maksymalna liczba tur, którą jeden smok może pożyczyć to 5.
Od dziś można pobierać tyle tur, ile kolega na wspólnym polowaniu pozwoli. Warunkiem jest aktywny udział obu osób w polowaniu. Nie można oddać tur kupionych żetonem/zdobytych w ramach nagród.

Drapieżniki
Te mające 3 i mniej kostek do walki, mdleją automatycznie od 1x ciężka lub równoważnika
Te mające 4-5 kostek do walki mdleją automatycznie od 2x ciężka lub równoważnika
Te mające 6+ kostek bez zmian.

Opisy
Od teraz istnieje tylko wymóg, aby było jasno opisane co smok robi i w jaki sposób. Jeżeli uda się to komuś w dwa zdania – świetnie, jak ktoś woli się bardziej rozpisać – też nie będzie z tym problemu.

Parę przykładów:
"Wykopał głęboki dół i z wierzchu zrobił rusztowanie z gałęzi, które na samym końcu przykrył warstwą liści"
"Na ugiętych łapach podkradł się do stada, okrążając je od zachodu tak, by wiatr wiał w stronę smoka, a nie na odwrót. <dalej opis ataków>."

Jednocześnie nie ma potrzeby posiadania np. Skradania na 2 poziomie, by pisać krócej.

Śledzenie
Teraz to gracz może uznać, że znajduje dodatkowe elementy pierwotnego tropu. Kępki sierści, porzucone poroże, odchody itd. Mistrz Gry tylko rzuca na to, czy nie zgubił śladu po drodze do celu. Mamy nadzieję, że nieco to ułatwi opisywanie tej akcji.

Przykład:
Mistrz Gry pisze: [...] Bobrzy Ogon natrafił na odciski czterech małp. [...]
Bobrzy Ogon pisze: Zatrzymał się przy odciskach i przyjrzał im. Ach, małpy! Świetnie, z pewnością mu się przydadzą! Ruszył za śladami, po drodze odnajdując jeszcze parę wskazówek. Między innymi były to połamane gałązki i porozrzucane odchody, których starał się nie zadeptać.
Mistrz Gry pisze: [...] Smok podążał do celu za serią wskazówek, aż w końcu jego oczom ukazała się cała małpia rodzina. Były to [...]

Mała zwierzyna
Mała zwierzyna dająca 1/4 i 2/4 mięsa nie wymaga śledzenia – smok po prostu ją widzi (analogicznie do polowania pod wodą) i może od razu przystąpić do skradania. Dodatkowo, w przypadku tej dającej 1/4 mięsa można skradać się bazowo na 3 osobniki lub na 4 przy Zręczności 4+.

Zioła i uzdrowiciele
Po skończeniu tur, uzdrowiciele mogą szukać wybranych ziół jeżeli w składziku jest mniej niż 30 sztuk danego rodzaju (połowa maxa w składziku).

Wymagania na głębiny
Zgodnie z propozycją Płaczu Szczurów, wymogi na odwiedzenie głębin zostają zmienione z Wytrzymałości 3 i Percepcji 2 na Wytrzymałość 2 i Percepcję 3 (Pływanie pozostaje bez zmian). Jednocześnie zapewniamy, że w drugiej części aktualizacji głębiny będą o wiele ciekawszym środowiskiem ze specjalnymi, nowymi mechanikami do odkrycia!

Delfiny i barakudy
Zamieniamy ich statystyki:
Barakuda [32/4]
S: 32 |W: 1 |Z: 32|M: 0 |P: 2
A,O: 1

Delfin [3/4]
S: 23| W: 1| Z: 23| M: 0| P: 2
A,O: 1

Licznik słów: 600
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Wprowadzono:
Spowolniony okres pisklęctwa
Istnieje możliwość skorzystania z opcji spowolnionego okresu dojrzewania, gdzie postać starzeje się o 1 księżyc co 2 tygodnie, zamiast co tydzień. Należy tę chęć zgłosić Opiekunom stada.

Opcja ta jest dostępna tylko dla smoków zaczynających grę w wieku 5 księżyców lub młodszych. W momencie skończenia 8 księżyca, starzeją się one w normalnym tempie.

Licznik słów: 57
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Od dzisiaj Kwarce kryształu i sprawności wychodzą z użytku – usuwanie rehabilitacji oraz ładowanie kryształów odbywa się za pomocą odpowiedniego raportu w sekcji "Inne" (analogicznie do produkcji przedmiotów). Fabularnie postać nadal przychodzi do Warsztatu, po prostu nie ma potrzeby pisać tego fabularnie.

W przypadku Kryształu Szamana starczy napisać jakie się chce zioła w polu zapłaty, zaznaczając, że za jego użycie się nie płaci

Licznik słów: 63
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Do puli miejsc na multikonta wracają dwa konta do Ziemi! Z braku długiego zainteresowania Słońcem, na prośbę Spóźnionego Debiutu zgodziliśmy się oddać mu to jedno miejsce, na które nikt się przez tyle czasu nie zgłosił.

W przypadku zainteresowania jednym z wolnych miejsc do Ziemi, prosimy o wysłanie na PW konta Administratora krótkie podanie:

Kod: Zaznacz cały

[b]Dlaczego chcesz mieć dwa konta akurat w Ziemi?[/b]
Odpowiedź

[b]Ile masz obecnie postaci na forum i czy któraś jest na nieobecności?[/b]
Odpowiedź

[b]Jaka jest twoja obecna ranga w Ziemi i planowana na drugim koncie?[/b]
Odpowiedź

[b]Będzie to pisklę tu urodzone czy przybysz z zewnątrz?[/b]
Odpowiedź

[b]Dlaczego nie wybierzesz Słońca lub Mgieł?[/b]
Odpowiedź
Więcej informacji na temat testów znajdziecie tutaj.

Licznik słów: 114
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Ze względu na pewne nieporozumienia, dodano do polowań kwestię polowań na powierzchni morza:
A co z polowaniem na powierzchni morza?
Można na polowaniu poszukiwać zwierzyny czy drapieżników poprzez pływanie na powierzchni, ale żeby upolować zwierzynę trzeba już nurkować (czyli mieć skrzela lub spełniać na głębiny wymagania). W ten sposób nie można natomiast znaleźć mniejszego pożywienia, roślin, ziół i kamieni szlachetnych.
klik

Licznik słów: 61
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Obrazek
.
W ramach tegorocznego Halloween, niektórych może zainteresować sposobność odzyskania wspomnienia z poprzedniego wcielenia! Więcej informacji w Szeptach Lahae.

Dodatkowo, przez następny tydzień można spodziewać się naborów na specjalne misje zwiadowcze prowadzone przez Chałkę. To też jedyny czas, gdy można natknąć się na tajemniczego Lupicora...
.
Więcej informacji na Discordzie!

Na polowaniach zauważono też duże, pomarańczowe rośliny. Są całkiem ciężkie, a do tego sycące. Do 14 listopada w lasach i równinach można znaleźć dynienie da się ich szukać. Każda daje 4/4 pożywienia, szczęśliwcy mogą znaleźć nawet kilka sztuk na raz! Ale uwaga, zdarza się, że pilnują ich wyjątkowo złośliwe latawce.

za obrazek serdecznie dziękujemy Urzarce! ♥

Licznik słów: 106
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Wprowadzamy dwie zmiany w kompanach:
– kompani typu 2 zawsze mają 7 PA do rozdania;
– kompani typu 1 mogą podbić Aparycję do poziomu 2 (bez względu na ich poziom Percepcji).

Dodatkowo, wszyscy kompani typu 2, którzy nie rozwinęli jeszcze atrybutów do maksymalnych wartości, a otrzymywali na start mniej niż 7 PA, dostają właśnie ten brakujący punkt do rozdania. Wystarczy złożyć raport ze Szkolenia kompana, za źródło podając to ogłoszenie.

Licznik słów: 70
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

W związku z poprzednią aktualizacją:
– ptaki typu 2 mają 7 PA do rozdania i to właściciel wybiera, czy nadwyżkowy punkt idzie w Percepcję czy coś innego.
– ptaki typu 1 mają 6 PA do rozdania +bonusową Percepcję.

Licznik słów: 38
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19287
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Ogłoszenia

Post autor: Administrator »

Hiena zrezygnowała ze stanowiska Administratora ze względów prywatnych. Dziękujemy jej za cały dotychczasowy wkład i współpracę ♥.

Licznik słów: 17
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej